Ahhoz, hogy kitartóan, hosszú távon és rendszeresen sportolj, elengedhetetlen, hogy szívesen is végezd az adott mozgásformát. Első hallásra talán meglepő lehet, de nem csupán fizikai, lelki adottságaidon is múlik, hogy melyik testedzést érzed igazán a magadénak. Cikkünk abban segít, hogy megtaláld a testi és lelki adottságaidnak egyaránt megfelelő mozgásformát.

Sportágválasztás okosan

Vedd figyelembe az életmódod

Ha rohanós, stresszes, ugyanakkor mozgásszegény életmódot élsz és szinte folyamatos időhiányban szenvedsz, lelkifurdalás nélkül húzd ki a listárólaz olyan hosszabb rákészülést igénylő sportokat, mint az úszás, lovaglás vagy épp a teniszezés. A rendszeresség rendkívül fontos: válassz olyan sportágat, ami legalább heti 3 alkalommal beilleszthető az időbeosztásodba.

Vedd figyelembe az egészségi állapotod

Az életkorod, általános egészségi állapotod is sokat nyom a latban. Bizonyos sportok, például a kerékpározás, a box, a kajakozás meglehetősen nagy terhelést jelentenek a szívre. Ha magas a vérnyomásod, esetleg 2-es típusú cukorbetegségben vagy szívritmuszavarban szenvedsz, ezek a sportok nem elég kíméletesek számodra. Túlsúly esetén nem csupán a szívre, az ízületekre ható terhelést is figyelembe kell venned ‒ ha számottevőbb súlyfelesleggel rendelkezel, édemes a vízi sportokat előnyben részesítened.

Mit szeretnél megtalálni a sportban?

A jó erőnléten túl mást és mást várunk el a sporttól. Van, aki társaságot, közösségi élményt keres, míg mások épp azt szeretik benne, hogy végre csak és kizárólag önmagukra figyelhetnek. Előbbi esetben bármelyik csapatsport vagy épp a tánc, de akár a küzdősportok is ideálisak lehetnek a számodra. Utóbbi esetben viszont mindenképp egyéni sportot érdemes űznöd. A hosszútávfutás, úszás, súlyzós edzés egyaránt testhezálló lehet.

Kezdőknek és haladóknak: jóga és pilates

Ha nem könnyű a mozgást beillesztened a táncrendedbe, válassz olyan sportot, ahol jól érvényesül a többször keveset elve. Az otthon is végezhető mozgásformák, mint például a súlyzós edzés, a szobabiciklizés vagy a jóga és a pilates mind ide tartoznak. Kevés rákészülést és eszközt igényelnek, és akár 30 perc gyakorlás is elegendő ahhoz, hogy felpezsdítsd a tested és a lelked. A rendszeres jógázás finoman erősíti az izomzatod, ugyanakkor az ismétlődő nyújtó gyakorlatok révén hajlékonyabbá, mobilisabbá teheted az ízületeidet. A jóga óriási előnye, hogy bármilyen életkorban és bármilyen edzettségi szinten elkezdhető. Ha már haladó jógázónak számítasz, mindenképp érdemes a pilatesbe is belekóstolnod.

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

3 zseniális étel sütőtökből, ha diétázol
A sütőtök nem csak finom, hanem alacsony kalória- és magas rosttartalma miatt ha fogyni szeretnél egy szuper alapanyag.
Természetes módszerek nőknek vérnyomás csökkentésére
A változó kor számos kellemetlen tünettel jár, mint a hangulatingadozás, hőhullám, álmatlanság. De vajon mi köze a vérnyomásunkhoz?
Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.

Ajánlataink