Gyakori probléma nőknél, hogy a hátukon felcsúszik a melltartó pántja. Ezekben az esetekben valószínűleg túlságosan kicsi, vagy túl nagy méretet választottunk az adott melltartóból. A megfelelő tartás hiányában hát-, és vállfájdalom alakulhat ki. Amikor melltartót vásárol, mindig figyeljen arra, hogy a hátsó pánt vízszintes maradjon. Ha felcsúszik, kérjen más méretet az eladótól!
Ha 1-2 számmal kisebb inget választunk, az nemcsak esztétikailag előnytelen, de légzési problémákhoz is vezethet, és a testtartásnak sem tesz jót. Amikor inget próbál, mindig húzza ki magát, ha az ing alja felcsavarodik, vagy nem tudja kényelmesen összegombolni a ruhát, akkor kérjen nagyobb méretet!
Sokan kényszerítjük arra a testünket, hogy bepréselődjön egy olyan farmerba, ami túl kicsi neki. Azontúl, hogy a nap folyamán kényelmetlenül érezhetjük magunkat benne, még emésztési problémákat, valamint gyomorégést is okozhat egy, a kelleténél kisebb nadrág. Mindig ellenőrizze, hogy elfér e 1-1 ujja a csípője és nadrág között. Ha nem, akkor bizony nagyobb méretre lesz szüksége!
Bizony! Még a futócipőt illetően is beszélhetünk bakival. Először is, amikor futócipőt választunk, figyelembe kell vennünk a lábunk típusát. A rosszul kiválasztott futócipő olyan terhelést okozhat a lábnak, hogy hosszútávon az ortopédián köthetünk ki. Arra, hogy megtudjuk, milyen típusú a lábunk, jó megoldás a vizes lábnyom teszt. Nedves talppal lépjünk egy sima papírra. Pronáló lábnál egy széles lábboltozati nyomot hagyunk, míg a szupinálónál egy vékony csík jelenik meg a láb éleinél. Normál helyzetről akkor beszélhetünk, ha a talpboltozat fele olyan széles, mint a teljes lábnyom szélessége. De számít a testsúly is, ezzel nem lehet csalni!
Miért ne viseljünk 100%-ban pamutból készült ruhát az edzésen?