A DIY arcmaszk néhány természetes, egyszerű, könnyen elérhető alapanyagból kikeverhető, így biztos lehetsz benne, hogy nem ér meglepetés az összetevőket illetően.
Minden „csináld magad” krémet, pakolást próbálj ki az alkarodon vagy a füled mögötti érzékeny bőrterületen, mielőtt felvinnéd az arcra, dekoltázsra, nyakra. Néhány természetes összetevő is károsíthatja a bőrt: ne kerüljön a maszkokba citrom vagy zeller, mivel fokozhatják a bőr fényérzékenységét, így a napégés kockázatát is. Ahhoz, hogy a házilag készített arcmaszkokat biztonsággal használhasd, kezdj először egy-két összetevővel kísérletezni, majd lassan bővítheted a felhasznált alapanyagok körét.
Ahogy a bőröd szereti
Az otthoni bőrápolás előnye, hogy teljes mértékben figyelembe veheti a bőröd igényeit. Házilag készített maszkoknál megteheted, hogy az olajos, zsírosodásra hajlamos területekre más összetevőkkel felturbózott pakolást használsz, mint mondjuk a szárazabb bőrfelületen – a lehetőségek száma végtelen. Némi kísérletezéssel könnyen megtalálható egy olyan egyedülálló kombináció, amely a bőröd számára tökéletes.
Érzékeny bőrre: Zabpelyhes-joghurtos-mézes maszk
Miért jó?
A zabpehely természetes módon csökkenti a bőr irritációját és gyulladását. Szaponintartalmánál fogva kiváló mélytisztító hatással rendelkezik. Eltávolítja a felesleges faggyút a bőrből, mélyre hatolva tisztítja a pórusokat. Ebben a DIY arcmaszk receptben a mézzel és a joghurttal kombinálva enyhén hámlasztja a bőrt, miközben tisztítja és hidratálja azt.
Hogyan készül?
Keverj el 1 evőkanál finomra őrölt zabpelyhet (zabpehelylisztet) 1 evőkanál joghurttal és 1 evőkanál mézzel. Egyenletesen oszlasd el az arcodon, hagyd hatni 20 percet, majd meleg vízzel mosd le.
Olajos, pattanásos bőrre: Agyagos-zöld teás maszk
Miért jó?
Az agyag segíti a bőr méregtelenítését, nyugtatja, feszesíti a bőrt, javítja a vérellátást, gyulladáscsökkentő, sebgyógyító hatású. Használata után a bőr selymes, puha tapintású lesz. A zöld tea csökkenti a gyulladást, a bőrirritációt, serkenti a sejtek megújulását.
Hogyan készül?
Áztass zöldtea-filtert 1 csésze meleg vízbe legalább 5 percig. 2 evőkanál teát tegyél egy kis tálkába, oldj fel benne ½ teáskanál Epsom-sót, adj hozzá kb. 2 evőkanál zöld agyagot, és keverd sima pasztává. Vidd fel a keveréket a bőrre, várj 10-15 percet. Míg pihensz, kortyolgasd el a maradék zöld teát, majd meleg vízzel távolítsd el a maszkot.
Száraz bőrre: Mézes-avokádós-olívaolajos maszk
Miért jó?
A méz és az avokádó igazán ütős kombináció a száraz bőr táplálásában. A méz hidratál, gyulladáscsökkentő és antibakteriális hatású. Az avokádó értékes hatóanyagai lágyítják és hidratálják a bőrt. Az olívaolaj regenerálja a bőrt, puhává, simává varázsolja. A száraz bőrre biztonságosan használható az olívaolajon kívül a jojoba-, argán-, napraforgó- és a szőlőmagolaj is.
Hogyan készül?
Pépesíts 1 db avokádó húsát, adj hozzá 1 teáskanálnyi mézet és olívaolajat, és már kész is a DIY arcmaszk. Egyenletesen vidd fel a bőrödre, hagyd rajta 15-20 percig, majd öblítsd le meleg vízzel.
Bőrpírra hajlamos bőrre: Matcha teás-aloe verás maszk
Miért jó?
Mind a matcha tea, mind az Aloe Vera gyulladásgátló tulajdonságú. Az Aloe Vera hidratálja, táplálja a bőrt, természetes pajzsként védi a külső káros hatások ellen. A matcha tea erős antioxidáns hatású vegyületei egyebek között megújítják a hámsejteket, fiatalítják, tisztítják a bőrt. Polifenoljai nyugtató és gyulladásgátló hatásúak, így enyhítik a bőr különféle gyulladásait, csökkentik a bőrpírt.
Hogyan készül?
Keverj el 1 teáskanál matcha teát 1 teáskanál Aloe Vera-géllel. Vidd fel az arcára, hagyd hatni 10-15 percig, majd öblítsd le.
Kombinált bőrre: Kamillás-mentás-joghurtos maszk
Miért jó?
A joghurtban lévő savak finoman hámlasztják a bőrt, a friss kamilla és menta pedig segítenek csökkenteni a gyulladást, ezért olyan hatásos ez a DIY arcmaszk.
Hogyan készül?
2 evőkanál joghurthoz adj egy maréknyi friss mentalevelet és kamillavirágot, és turmixold össze. Vidd fel a keveréket az arcodra. Hagyd hatni 15 percig, majd langyos vízzel öblítsd le.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Bőrproblémák: Hogyan kezeld a pattanásos bőrt?
- Házi kozmetikumok bevetésen: Így készíthetsz arcpakolást
- Kisebesedett a kezed a sok kézmosástól? 7 házi csodaszer, hogy gyorsan gyógyuljon