Mivel szappanozzunk?
A kezek nem hazudnak, megmutatják a korunkat, azt, hogy mennyire kemény munkát végzünk, és azt is, hogy mennyi időnk és energiánk van a szépségápolásra. A kéz napi ellátást igényel, akárcsak az arc. Ne legyünk lusták gumikesztyűt használni, ha komolyabb vegyszerezésbe fogunk. Ügyeljünk arra, hogy kézmosás után krémezzük be a kezünket, ez nemcsak télen fontos, nyáron is, amikor esetleg hűvös, légkondival szárított levegőjű irodában üldögélünk.
Otthonra mindenképpen olyan szappant válasszunk, amely ápol. Egyre népszerűbbek a natúr szappanok, mint például a kecsketejjel készültek. A kecsketej vitaminokban és ásványi anyagokban gazdag. Alacsony olvadáspontja miatt már 37 fokon behatol a bőr mélyebb rétegeibe. Gyulladáscsökkentő, ezért külsőleg használva jó hatásfokkal alkalmas a bőrallergia, az ekcéma és a kiütések enyhítésére. Lúgos kémhatású, visszaállítja a bőr normál pH-értékét.
Egyre népszerűbbek a shea vajas bőrápoló termékek is. A shea vajat egy afrikai fa terméséből nyerik, igen magas A-, E- és F-vitamin-tartalmát képes megőrizni. Felszívódik a bőrben és hosszan tartó hidratáló hatást fejt ki, serkenti a bőr öngyógyító képességét.
A szakember csodát tehet
Egy jó manikűrös éveket fiatalíthat a kezünkön. Kérjünk spa-manikűrt, melynek során először gyümölcssavakkal lehámlasztják a bőr felső rétegét, majd tápláló krémekkel regenerálják. A kezelés során eltávolítják az elhalt bőrszöveteket, és egyben többféle természetes olajjal puhítják, hidratálják a bőrt. A hatóanyagok selymesen puhává varázsolják, megfiatalítják a bőrt, ásványi anyagokkal, vitaminokkal töltik fel.
Itt a szandálszezon
Ha már túl van a vászon tornacipős korszakon, és a nyitott szandálokkal kacérkodik, itt az ideje, hogy gyorsan formába hozza a lába térd alatti részét is. nagyon sokaknak száraz a bőr a lábszárán, hiába kenik, nem javul. Természetgyógyászok szerint ennek oka a helytelen táplálkozásban is keresendő. Ha ilyen problémája nincs, akkor sem árt a lábnak a rendszeres radírozás és néha egy spa-pedikűr, merthogy ilyen is van már.A fájdalmas tyúkszem
Rendkívül gyakori lábprobléma. Azért alakul ki, mert a bőr védekezik az őt érő nyomás ellen, ezért nagy mennyiségű szarusejtet termel. A tyúkszem tulajdonképpen a bőr legfelső szarurétegének túlburjánzása. A tyúkszem a szervezet egyik védekezési mechanizmusa, ugyanis a megvastagodott bőrfelület a csontot védi az irritációtól. A kialakult tyúkszemeket leghatékonyabban egy gyógypedikűrös tudja kezelni. A tyúkszem és a tyúkszemnek látszó vírusfertőzés gondos, szakértői ápolást igényel.