Rengeteg szőrtelenítő eljárás lelhető fel manapság a szépségipar kínálatában, azonban a hagyományos gyantázás még mindig előkelő helyet foglal el a sorban. a módszer kíméletes, és a test összes tájékán alkalmazható.

Segít a szakértő: minden, ami a gyantázásról tudni kell

A gyantázás nem teljesen fájdalommentes, ugyanakkor kibírható. Természetesen akadnak érzékenyebb és kevésbé érzékeny területek. Schlovicskó Katalin sminkmester és kozmetikus mesélt a részletekről a Hot magazinnak.

Pici vérzés jelentkezhet a kitépett szőrtüsző helyén, ha erős a szőrzet, egyébként minimális pirossággal vagy duzzadással számolhatunk – magyarázta a szakember.

A test bármely tájékán gyantáztathatunk, ám mielőtt az intim területek szőrtelenítésére szánjuk rá magunkat, érdemes tisztában lennünk azok extrém érzékenységével.

Mivel a gyantázás lényege a szőr tőből történő eltávolítása, ezáltal a szőr növekedésének lassítása, így az intim testrészek kezelése kellemetlen lehet. Hasonlóan szenzitív egyébként a hónalj, illetve férfiak esetében a has területe – taglalta a kozmetikus.

A tényleges szőrtelenítés kellemetlennek mondható pillanatát kisebb előkészületek oldják. A vállalkozó szellemű vendégek addig is kényelembe helyezhetik magukat.

Először finoman áttöröljük a bőrt, emellett érdemes hintőporral is lekezelni az adott felületet. Ezután felkenjük a gyantát a szőr növekedésével megegyező irányban, kissé megfeszítjük a bőrt, majd leszedjük a szőrt. Kis területenként haladva kíméletesebbé tehetjük az eljárást – mondta a szakember.

Utókezelés tekintetében el­té­­rőek lehetnek az igények. Emellett az sem mindegy, hogy rutinosan vagy kezdőként érkezünk-e a szalonba.

Gyantázás után mindig használunk fertőtlenítő-, nyugtató- és gyulladásgátló géleket. Mivel régóta dolgozom a szakmában, tudom, hogy a vendégeim bőre milyen anyaggal történő ápolást igényel ahhoz, hogy gyorsan elmúljon a bőrpír – ecsetelte a kozmetikus.

A rendszeresen gyantáztató vendégek már 1-2 év után a szőrszálak elvékonyodását tapasztalják. Azonban akadnak bizonyos helyzetek, amikor nem javasolt igénybe venni a szolgáltatást.

Általában várandósság alatt nem javasoljuk a gyantázást, elsősorban biztonsági okokból. Azonban akadt már olyan többgyermekes édesanya, aki mégis ragaszkodott a szőrtelenítéshez, és engem kért fel a szülés előtti gyantázásra – árulta el Kata.

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink