Régi szokás: Ébredés után kávét inni
Egyes kutatások szerint azért felesleges ébredés után azonnal meginni egy adag kávét, mert az energiaszint ébredéskor természetesen magas. Ugyanis a kortizol nevű hormon szintje, amely szabályozza a szervezet belső óráját és elősegíti az éberséget, ébredés után közvetlenül, majd ébredés után még 2-2,5 óráig csúcson van. Ha olyankor visz be a szervezetébe koffeint, amikor a kortizol szintje egyébként is magas, akkor koffeintolerancia lép fel, aminek következményeképp a reggel elfogyasztott kávé kevésbé lesz hatékony, és arra készteti, hogy a nap folyamán újabb kávékat igyon.
Új szokás: Ébredés után citromos vizet inni
Kávé helyett ébredés után igyon langyos citromos vizet. A citromsav az emésztőrendszerben kölcsönhatásba lép a savakkal és enzimekkel, és ez felpörgeti az anyagcserét. Pektintartalma révén telítettségérzetet ad, így csökken az éhségérzet. Lúgosít, természetes vízhajtó, segíti a szervezet méregtelenítését. Jótékonyan hat az agyműködésre, erősíti az immunrendszert.
Régi szokás: Reggeli nélkül útnak indulni
Reggel a nagy rohanásban egyszerűen nincs ideje enni? Vagy a fogyókúra miatt dönt úgy rendszeresen, hogy kihagyja a nap legfontosabb étkezését? Az első problémára megoldás, ha fél órával korábban kel – higgye el, megéri! A reggelit pedig nem kell kihagyni a sikeres fogyókúra érdekében, sőt. Vizsgálatok szerint ugyanis azok között, akik rendszeresen reggeliznek, sokkal kevesebb a túlsúlyos. A reggeli étkezés tölti fel a szervezetet energiával egész napra. Ha ez elmarad, a szervezet kénytelen elraktározni a működéséhez szükséges tápanyagokat, lassítva az anyagcserét.
Új szokás: Tápláló reggeli mindennap
A megfelelő reggeli egészséges és tápláló, tökéletes energiaforrás. Kerülje a cukrot és a fehér lisztet, mert az ezekből készült ételek glikémiás indexe magas, tehát csak rövid időre telítenek el. A legjobb energiaforrást a teljes kiőrlésű gabonából készült ételek jelentik, sovány tejtermékekkel és friss gyümölcsökkel kombinálva. Ne feledkezzen meg a folyadékfogyasztásról sem: igyon cukormentes zöld teát, szénsavmentes ásványvizet, vízzel hígított, frissen préselt gyümölcs-, esetleg zöldségleveket. A tökéletes reggelitől fittnek érzi magát testileg és szellemileg is, elkerüli a délelőtti „édesség utáni vágy”, és a stressztűrő képessége is megnő.
Régi szokás: Idegeskedni a dugóban
A legtöbben a reggeli csúcs idején indulnak munkába, és attól függően, hogy milyen messze élnek a munkahelyüktől, akár 1-1,5 órát is eltöltenek az autóban, a tömegközlekedési eszközökön. A tapasztalat szerint az emberek többsége ilyenkor feszült és zaklatott, függetlenül attól, hogy egyedül vagy a családjával teszi meg az utat. Így érkezni a munkahelyre, garantálja az egész napi rossz hangulatot, ráadásul ez a teljesítményét is negatívan befolyásolja.
Új szokás: Töltse hasznosan az autóban töltött időt!
Ha reggel a családtagjaival indul útnak, használják ki ezt az időt, beszélgessenek, játsszanak. Hallgassanak zenét, hangoskönyvet vagy tanuljanak közösen! Ha egyedül utazik, gondolja végig a napját, hallgasson nyugtató zenét, tanuljon nyelvet. Az autóban kihangosítót használva letudhat olyan hosszabb beszélgetéseket is barátokkal, családtagokkal, amelyekre máskor nincs ideje. Parkolás után ne rohanjon be a munkahelyére, sétáljon egyet a szabadban. Mindössze 5-10 perc alatt kitisztulnak a gondolatai, ráhangolódhat a munkára.
EZ IS ÉRDEKELHETI:
- Reggelizzen, és fogyjon! – Tippek típusok szerint
- Reggeli rutin: 6 trükk, hogy egész nap energikus legyen
- Házi granola kókusszal
- 8 tea, és jobb lesz az emésztésed