Fehér kenyér
A fehér kenyér elfogyasztása után gyorsabban alakul ki éhségérzet, mintha teljes kiőrlésű kenyeret enne. ennek az az oka, hogy a fehér lisztben – az eltávolított külső héj miatt – sokkal kisebb a rostok aránya, ezáltal a keményítőt gyorsabban emészti meg a szervezet, és a keletkező energia cukor formájában azonnal a véráramba kerül. Amikor a szervezet ezt az energiát felhasználja, visszatér az éhségérzet.
Gyümölcslevek
A gyümölcslevek fogyasztása divat lett az elmúlt években, de nem szabad elfelejteni, hogy nem minden gyümölcslé egészséges. A legtöbb gyümölcslé a gyümölcs természetes cukortartalmán túl hozzáadott cukrot is tartalmaz, rosttartalma viszont nagyon alacsony. A gyümölcslé hirtelen megemeli a vércukorszintet, ami aztán rövid idő alatt újra jelentősen lecsökken.
Sós rágcsálnivalók
A chips, a ropi és a többi sós rágcsálnivaló gyorsan felszívódó, egyszerű szénhidrát, amely hirtelen emeli a vércukorszintet. Az ilyen rágcsák elfogyasztása után gyakran még egy kis édességre is vágyik az ember, hiszen az agy és az ízlelőbimbók üzenetének „hála”, úgy érezheti, csak a „sós gyomor” lakott jól. Alkohol már napi három egységnyi alkohol 30 százalékkal csökkenti a jóllakottságérzetért felelős hormon, a leptin szintjét. Az alkohol ráadásul kimeríti a szervezet szénhidrátraktárait, arra ösztönözve az embert, hogy evéssel pótolja az elvesztett energiát.
Pizza
A félkész vagy fagyasztott pizzákban minden megtalálható, ami egészségtelen, és ami hirtelen emeli a vércukorszintet és összezavarja a jóllakottság és az éhségérzetért felelős hormonok termelődését: fehér liszt, hidrogénezett olajok, zsíros ömlesztett sajtok és tartósítószerek.
Fehér tészta
A tésztával ugyanaz a helyzet, mint a fehér kenyérrel: akár egy nagy tányér spagetti elfogyasztása után is gyorsan jelentkezhet farkaséhség. A másik probléma a tésztával az, hogy könnyű belőle túl sokat enni. szakemberek szerint egy felnőtt embernek csupán egy félbögrényi kifőtt tésztára van szüksége, de az éttermekben ennek többszörösét teszik a tányérra – nem beszélve a tészta tetejére öntött vajas, tejszínes szószokról.
Sushi
A sushi egészséges táplálék, hiszen tengeri finomságokat tartalmaz és kis adagokban kínálják, így a méretéből adódóan sem hizlalhat – gondolják sokan. Ez azonban nem feltétlenül igaz. A kaliforniai tekercs nevű sushiban például mintegy 30 gramm szénhidrát van, ami nagyjából annyira hizlal, mint 3 szelet fehér kenyér. A sushiban ugyanis sok-sok egészséges összetevő – alga, hal, avokádó – van, de a legnagyobb részben fehér rizst tartalmaz. A sushitekercsek gyorsan emészthetőek, így gyorsan ki is ürülnek a gyomorból.
Cukrozott kukoricapelyhek, müzlik
A különböző reggelizőpelyhek igazán egészséges és tápláló ételek, gondolhatják azok, akik lelkifurdalás nélkül veszik le a polcokról a vonzó csomagolású kukoricapelyheket, müzliket. érdemes azonban alaposan átvizsgálni az összetevők listáját, ugyanis sok ilyen termék hozzáadott cukrot tartalmaz. Ez azért jelent problémát, mert ébredés után a legalacsonyabb a szervezet inzulinérzékenysége, vagyis az ilyenkor elfogyasztott finomított szénhidrátok jelentősen megemelik a vércukorszintet. A gyors emelkedés után a vércukorszint ugyanilyen hirtelen vissza is zuhan, amire a szervezet farkaséhséggel reagál.
Mesterséges édesítőszerekkel készült ételek
A light, illetve cukormentes elnevezés csalóka. A cukor helyett édesítőszerrel – aszpartámmal, szukralózzal, szacharinnal – készült ételek, italok fokozzák az étvágyat. Édes ízükkel mintegy stimulálják az agysejteket, amelyek úgy érzékelik, mintha egy bizonyos mennyiségű energiát vitt volna a szervezetbe. Ilyenkor aztán még jobban kívánja az édességet, hiszen az agy hiányérzetet jelez. Idővel ez a folyamat ténylegesen befolyásolja az agy éhségérzetért felelős területeit.