Egy kihagyott edzésből hamar lesz kettő, három, vagy még több. Mielőtt feleszmélnél, már bele sem férsz a farmerodba. Tudod, hogy elindult egy rossz folyamat, mégis képtelen vagy rávenni magad a mozgásra... Segítünk, megmutatjuk, hogy találhatsz vissza a rendszeres sporthoz!

A legjobb tippek, hogy hosszú kihagyás után rávedd magad az edzésre

Fogadd el, hogy a tested nem lesz egy edzés után újra formában

Formába lendülni időigényes dolog, vagyis ne számíts rá, hogy egy edzés után máris olyan kondiban leszel, mint amikor legutóbb voltál sportolni. De ne aggódj, ha ki is hagytál pár hetet, az addig elvégzett munka nem vész el nyomtalanul, vagyis hamarabb lesz újra jó az erőnléted, mintha a nulláról kellene elkezdened az edzéseket. Tarts ki, és fokozatosan növeld a terhelést. Lépésről lépésre látni fogod az eredményt!

Írd be a naptárba az edzésidőt, és ne csalj!

Legyen prioritás az edzés. Jelöld be egy hétre előre a naptáradban, mikor mész sportolni, és ne hagyd, hogy mondvacsinált kifogások térítsenek le az útról! Motiváld magad minden apró eszközzel: például vedd már előző este készítsd be a sporttáskába a legdögösebb edzőruhádat, és helyezd el úgy, hogy semmiképp se felejthesd el magaddal vinni.

Mozgasd át az egész tested!

Ha úgy érzed, hogy mindenhol leeresztettél, ne válassz ki egy-két testrészt, amelyikre extra keményen edzel, hanem végezz olyan edzésprogramot, amelyik az egész testedet átmozgatja. Például fuss, majd utána végezz el néhány guggolást, kitörést, felülést, fekvőtámaszt és planket. Legközelebb már tudni fogod, mely testrészeid igényelnek külön figyelmet.

Jutalmazd meg magad – de ne kajával!

Itt szúrják el a legtöbben: azt hiszik, hogy csak azért, mert sportolni voltak, jár a dupla hamburger és a vödörnyi sült krumpli. Persze a jól végzett munka jutalmáról nem szabad megfeledkezned, de ez lehetőleg ne valami ehető legyen, inkább egy habos, forró fürdő, vagy egy tápláló arcpakolás.

Tervezz előre!

Az edzés csak akkor sikeres, ha rendszeresen csinálod. Épp ezért nem árt előre megtervezni, mennyi akarsz edzeni – határozd el például, hogy három napnál több nem telhet el két edzés között. A betegség és az utazás természetesen kivételt jelentenek, de ekkor is tervezd meg előre, milyen körülmények között és milyen edzéssel akarsz visszatérni.

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

5 ínycsiklandó, előre elkészíthető saláta a húsvéti asztalra
Isteni medvehagymás finomságok, ha diétázol
A medvehagyma nemcsak ízletes, hanem tele van vitaminokkal és jótékony hatású vegyületekkel. Próbáld ki ezt a három könnyen elkészíthető, diétába is beilleszthető receptet.
Diétás húsvéti csokitojás eperhabbal: könnyed élvezet édes pillanatokra
Fedezd fel a diétás húsvéti csokitojás eperhabbal receptjét! Könnyed, finom édesség, ami nem terheli a diétádat, mégis ínycsiklandó élményt nyújt a húsvéti ünnepekre.
Önreflexió: Mi az a tükörgyakorlat?
Mikor volt utoljára, hogy úgy igazán, ítélkezésmentesen belenéztél a tükörbe, és végig szemlélted azt a személyt, aki visszaköszön róla? Hetekkel, hónapokkal ezelőtt, netán még soha? Pedig ennek a rutinnak akár az életedet megváltoztató hatása is lehet.
5 titok, amit a kifutók modelljei sosem mondanak el – most kiszivárgott
A Victoria’s Secret exmodellje elárulta, mely napi szokások segítették a tökéletes alak és bőr megőrzésében.
Különleges cukor- és lisztmentes aranygaluska
Ez az aranygaluska recept különlegessége, hogy hagyományos cukor és fehérliszt nélkül készül, helyette természetes édességet adó sültalmakrémmel.
Óvatosan a vásárlással, ezek a ruhák megbetegítenek!
Ruhavásárláskor valószínűleg te is elsősorban arra figyelsz, hogy az adott darab jól nézzen ki, és kényelmes legyen. De gondoltál már arra, hogy milyen hatással van az egészségedre?
Rejtett kalóriák: mutatjuk, miért nem indul el a fogyásod
Ha fogyni szeretnél, érdemes odafigyelned azokra a rejtett kalóriákra, amelyek észrevétlenül hátráltathatják a céljaid elérését. Olyan ételek és italok is akadályozhatják a fogyást, amelyeket sokan egészségesnek gondolnak.

Ajánlataink