Fogadd el, hogy a tested nem lesz egy edzés után újra formában
Formába lendülni időigényes dolog, vagyis ne számíts rá, hogy egy edzés után máris olyan kondiban leszel, mint amikor legutóbb voltál sportolni. De ne aggódj, ha ki is hagytál pár hetet, az addig elvégzett munka nem vész el nyomtalanul, vagyis hamarabb lesz újra jó az erőnléted, mintha a nulláról kellene elkezdened az edzéseket. Tarts ki, és fokozatosan növeld a terhelést. Lépésről lépésre látni fogod az eredményt!
Írd be a naptárba az edzésidőt, és ne csalj!
Legyen prioritás az edzés. Jelöld be egy hétre előre a naptáradban, mikor mész sportolni, és ne hagyd, hogy mondvacsinált kifogások térítsenek le az útról! Motiváld magad minden apró eszközzel: például vedd már előző este készítsd be a sporttáskába a legdögösebb edzőruhádat, és helyezd el úgy, hogy semmiképp se felejthesd el magaddal vinni.
Mozgasd át az egész tested!
Ha úgy érzed, hogy mindenhol leeresztettél, ne válassz ki egy-két testrészt, amelyikre extra keményen edzel, hanem végezz olyan edzésprogramot, amelyik az egész testedet átmozgatja. Például fuss, majd utána végezz el néhány guggolást, kitörést, felülést, fekvőtámaszt és planket. Legközelebb már tudni fogod, mely testrészeid igényelnek külön figyelmet.
Jutalmazd meg magad – de ne kajával!
Itt szúrják el a legtöbben: azt hiszik, hogy csak azért, mert sportolni voltak, jár a dupla hamburger és a vödörnyi sült krumpli. Persze a jól végzett munka jutalmáról nem szabad megfeledkezned, de ez lehetőleg ne valami ehető legyen, inkább egy habos, forró fürdő, vagy egy tápláló arcpakolás.
Tervezz előre!
Az edzés csak akkor sikeres, ha rendszeresen csinálod. Épp ezért nem árt előre megtervezni, mennyi akarsz edzeni – határozd el például, hogy három napnál több nem telhet el két edzés között. A betegség és az utazás természetesen kivételt jelentenek, de ekkor is tervezd meg előre, milyen körülmények között és milyen edzéssel akarsz visszatérni.