Ha nagy melegben futsz, azzal a szívedet és az egész szervezetedet jobban megterhelheted! Megmutatjuk, mire figyelj, hogy ne essen bajod.

Erre kell figyelned, ha melegben futsz

Nagyon fontos, hogy idejében felismerd a felhevülés tüneteit. Sokan egyszerűen vállat vonnak a futás közben fellépő fejfájásra, gyengeségre, pedig nem szabad. A fejfájás, a szédülés, az émelygés, a gyengeség ugyanis a túlhevülés jelei is lehetnek. Még súlyosabb a helyzet, ha bizonytalanná válsz, vagy elsötétül előtted a világ, ezek a tünetek ugyanis hősokkra utalnak. Ha ezt tapasztalod, azonnal hívj orvosi segítséget! De a legkisebb hőkimerülésnél is minél hamarabb igyekezz az árnyékba, vagy légkondicionált helyre kerülni, amit csak lehet vegyél le magadról, feküdj le felpolcolt lábbal, igyál, és várj legalább egy napot, mielőtt újra sportolni kezdenél.

Fuss társaságban!

Ha valakivel együtt futsz, az nemcsak azért jó, mert van kihez szólnod edzés közben, hanem azért is, mert kéznél van a segítség, ha valamelyikőtök esetleg rosszul lenne. Ráadásul, ha a másik akkor is tovább akar futni, amikor már nem kellene, kicsit vissza is foghatjátok egymást.

Hidratálj!

A melegben különösen fontos, hogy pótold az elvesztett vizet. Az általános szabály szerint minden fél kilóra, ami edzés közben lemegy a súlyodból, fél liter vizet igyál meg. Persze ezt nem kell egyszerre, edzés után ledöntened – sokkal jobb, ha nem vársz addig, amíg szomjas leszel, és folyamatosan kortyolgatsz. A vizeleted színét is figyelheted: ha világossárga, akkor minden rendben van, ha viszont sötétebb, akkor többet kellene innod.

Időzíts jól!

Ne az ebédidőben fuss, amikor a legnagyobb a meleg, inkább sportolj kora reggel, vagy estefelé. Mivel a nappalok hosszabbak ilyenkor, még amiatt sem kell aggódnod, hogy rád esteledik. Ha viszont csakis a legmelegebb órákban lenne időd, az is megoldás, ha a légkondicionált edzőterem kényelmét választod.

Öltözz megfelelően!

A melegben még fontosabb, hogy olyan ruha legyen rajtad, amelyben a bőröd képes szellőzni, és amely elvezeti róla a nedvességet. Plusz pont, ha az UV-sugárzástól is véd, de a fényvédő krémet azért ne feledd!

Egyél rendesen!

Edzés előtt kerüld a nagyobb zsír- és fehérjetartalmú élelmiszereket, mivel ezeket nehéz megemészteni, és fel is hevítik a szervezetet. Válassz inkább nagy víztartalmú élelmiszereket, például gyümölcsöt vagy salátát. A nehezebb ételeket tedd el edzés utánra.

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Mire jó az orvosi masszázs? A kéz gyógyító ereje
Az orvosi masszázsként is emlegetett fizioterápiás módszer a mozgásszervi betegségek kezelésére, önállóan vagy gyógytorna kiegészítéseként, de a megelőzés tekintetében is fontos lehet. Eláruljuk, hogy pontosan milyen problémáknál érdemes szakembert felkeresni.
Jógázz a felhők felett!
A jóga egyik szépsége, hogy szó szerint bárhol végezhetjük.
Íme az ősz kedvenc diétás vacsorája: marhahúsos karfiolpite
Számos remek karfiolos recept után most egy újabb szuper ötlet! Így kápráztasd el a családodat ezzel az ínycsiklandó étellel!
Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?

Ajánlataink