Ismered az érzést, hogy elkezded a diétát, de nem jön az eredmény? Összegyűjtöttük a 10 leggyakoribb hibát a szénhidrátszegény étrenddel kapcsolatban.

10 gyakori hiba, amit nem veszel észre a szénhidrátszegény diétánál

1. A TUDÁS HATALOM

A legbiztosabb út a kudarchoz, ha nem tudod, hogy miben van szénhidrát, és miben nincs. Alapvető tudásra mindenkinek szüksége van a szénhidrátokról ahhoz, hogy megállapíthassa, mely ételek tartalmaznak szénhidrátot, és hogy nagyjából hogyan épül fel egy kiegyensúlyozott, szénhidrátban szegényebb étrend.

 

2. TÚL HAMAR FELADOD

A leggyakoribb hiba, amikor a fogyókúra elején túl kevés szénhidrátot fogyasztasz, ettől hirtelen fáradékonynak és kimerülnek érzed magad, a szervezeted elkezd sóvárogni a szénhidrát után, emiatt feladod a fogyókúrát. De nem szabad elkedvetlenedni, mert egy kis módosítással könnyen átvészelhető az első hét nehézsége, ami aztán látványos végeredményhez vezet.

 

3. KEVÉS A ZÖLDSÉG

Vannak, akik levertségre panaszkodnak a szénhidrátszegény diéta alatt. Ennek oka többek között az is lehet, hogy a diétázó egyáltalán nem fogyaszt gyümölcsöt és zöldséget, ami hosszú távon hiánybetegségekhez vezethet. A diéta ételpiramisának alapját a zöldségek képezik, ez azt jelenti, hogy ebből kell a legtöbbet enni! A gyümölcsöknek – különösen az alacsony cukortartalmúaknak – éppígy megvan a maga helye a rendszerben vitamin- és rosttartalmuk miatt.

 

4. NEM ELÉG A ZSÍR

Alacsony szénhidrátbevitel mellett zsírban szegény étrend javasolt azoknak, akik fogyni szeretnének. Ha azonban nem eszel elegendő mennyiségű, jó minőségű zsiradékot, az akár még hátráltathatja is a fogyást. Valóban nem szabad sokat fogyasztani belőlük, de a zsírok is a kiegyensúlyozott étrend elemei.

 

5. TÚL KEVÉS ROST

Megfelelő mennyiségű zöldség és gyümölcs, valamint a teljes kiőrlésű termékek fogyasztásával biztosíthatod azt, hogy elég rost kerüljön a szervezetedbe. A rost azért fontos, hogy az anyagcsere-működés zavartalan legyen.

 

6. TÚL SOKAT ESZEL

Az igaz, hogy a szénhidrátszegény fogyókúráknál nem kell számolgatni a kalóriákat, de ez nem azt jelenti, hogy a kalóriák nem számítanak! Az egyik legjobb dolog ebben a diétában, hogy csökkenti az étvágyat, ezzel biztosítva, hogy kevesebb kalória fogyasztása esetén sem éhes. Ennek ellenére néhányan azt gondolják, hogy annyit ehetnek, amennyi csak beléjük fér, úgyis fogyni fognak, ha az ételek szénhidráttartalma alacsony. Ez tévhit!

7. A TERVEZÉS HIÁNYA

Ha fogyni szeretnél, nem ehetsz napközben össze-vissza mindenfélét: meg kell állni, és elgondolkodni az étkezési szokásaidon – ez egy pozitív lépés afelé, hogy jobbá tedd az életmódod. Az étkezés esetében pedig érdemes még ennél is tovább menni, és előre megtervezni, hogy melyik napon mit szeretnél majd enni. Semmi sem veszélyezteti jobban az elérni kívánt célt, mint az, ha éhes vagy, de nem tudod, mit egyél.

 

8. EGYHANGÚSÁG

Vannak emberek, akik mindennap ugyanazt eszik, mert valahol régen úgy hallották, hogy az egysíkú étkezés segíthet a fogyásban. Ez persze nem igaz, mert ez a fajta étrend hiánybetegségek kialakulásához vezet. Tehát érdemes minél változatosabb étrendet összeállítani ahhoz, hogy az étkezés örömöt jelenthessen.

 

9. PROBLÉMÁS ÖSSZETEVŐK

Óvatosnak kell lenni az egyes italokkal, fagylaltokkal, és egyéb alacsony cukor- vagy alacsony szénhidráttartalom címkével ellátott árukkal. Gyakran tartalmaznak olyan összetevőket, mint például a maltit, ami legalább olyan rossz a testnek, mint a cukor.

 

10. KIS KIHÁGÁSOK, SÚLYOS KÖVETKEZMÉNYEK

Odafigyelsz a szénhidrátbevitelre. Jól érzed magad, és meseszerűen adod le a kilókat, mert nem vagy éhes két étkezés között! Tele vagy energiával, és jobban tudsz koncentrálni! Aztán arra gondolsz, hogy eszel egy kis édességet. Aztán úgy véled, hogy egy kis cukor a kávéba igazán nem árthat, ugye? Talán nem, de ezzel feltornászod a személyes szénhidrátigényed. Egyre gyakrabban leszel újra éhes, visszajönnek a leadott kilók. Néha kevésbé drasztikus a fenti folyamat, de nagyon jellemző, hogy észrevétlenül egyre több és több szénhidrátot engedsz meg magadnak, ha elégedett vagy a leadott kilókkal. Ilyenkor érdemes számot vetni önmagaddal, és újrakezdeni a diétát, hogy megszakítsd az ördögi kört.

 

EZ IS ÉRDEKELHETI:

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Színek és anyagok, melyek vékonyítanak
A megfelelő ruházati anyagok és minták megválasztása elősegítheti az áramvonalasabb sziluette kialakítását.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetsz húsvétkor
Húsvétkor sem kell lemondanod az édességekről, ha figyelsz az alakodra! Mutatok három egyszerű és finom desszertet, amit bűntudat nélkül élvezhetsz az ünnepi asztalon.
Nem tudsz fogyni? 5 dolog, amitől piszokul lelassul az anyagcseréd
Hiába edzel és eszel tudatosan, a fogyás mégsem indul be? Lehet, hogy az anyagcseréd lassult be – mutatjuk az 5 leggyakoribb hibát, amit érdemes mielőbb elkerülnöd!
Gyaloglással fogynál 50 felett? Íme egy heti edzésterv!
Nézd meg, hogyan építheted be ezt a mozgásformát a mindennapjaidb
Ez a tavaszi turmix segít legyőzni az édesség utáni vágyat
Friss zöld alma, spenót, kivi és egy csipet lime adja meg a tökéletes lendületet a napodhoz, mindezt természetes, finom és frissítő formában.
Puha, szaftos, diétás: így készül a banános répatorta
Szeretnél valami igazán finomat, de nem akarod felrúgni a diétádat? Ez a banános répatorta tökéletes választás, ha édességre vágysz, de egészségesebb alapanyagokkal dolgoznál.
3 recept a húsvéti ünnepre, ha kerülni akarod a szénhidrátot
A legszebb tavaszi ünnep elképzelhetetlen főtt sonka, tojás, torma nélkül. De a megrakott asztalon főszerephez jutnak a friss tavaszi zöldek is.
Életmódváltás: "Volt, hogy csak az XL-es nadrágok jöttek rám"
Az életmódváltás akkor lépett be Rafael Szonja életében, amikor minden szempontból mélyponton volt, egészségügyi problémák jelentkeztek nála és az akkori kapcsolata is tönkrement. A sokadik nekifutásra sikerült kialakítania egy olyan rendszert, amivel fokozatosan leadta a plusz kilókat…

Ajánlataink