1. Enni, de azonnal!
Ahhoz, hogy a lehető legjobban kihasználjuk a szervezet zsírégető képességét, ébredés után minimum 30, maximum 60 perccel valami ételt kell juttatnunk a gyomorba. A korai étkezés azonnal beindítja az anyagcserét, felpörgeti a szervezetet és az idegrendszert, stabilizálja a vércukorszintet. Így nem kell attól tartanunk, hogy a mardosó éhség miatt már 11 órakor ebéd után ácsingózunk, és a végén degeszre tömjük magunkat. Amennyiben a kora reggeli étkezésnek már a gondolatára is fordul egyet a gyomra, készítsen egy pohár hideg, gyümölcsös-joghurtos smoothie-t, és ezt kortyolgassa el szépen, lassan. Amint a szervezete hozzászokik, hogy kora reggel tápanyaghoz jut, pár nap elteltével már kifejezetten kívánni fogja a reggeli finomságokat.
2. Még egy banánt!
Ha a reggelije magas rezisztens keményítőt tartalmaz, akkor biztos lehet abban, hogy a szervezete még hatékonyabban dolgozza fel a bevitt zsírt és alakítja azt energiává. A magas rezisztens keményítőtartalmú élelmiszerek pozitív hatással vannak a cukor- és zsíranyagcserére, csökkentik a 2-es típusú cukorbetegség, az elhízás, illetve a vastagbélbetegségek kialakulásának kockázatát. Ilyen keményítőt tartalmaz a banán, illetve a zabféleségek. Egykanálnyi zabkorpa a reggeli joghurtba vagy egy banános smoothie kiváló reggeli finomság!
3. Töltődjön fel fehérjével!
A legjobb, ha a reggelije magas fehérjetartalmú. Fogyasszon tojást, natúr joghurtot, sovány túrót vagy sajtféleségeket. Ha ezt kiegészíti magas rosttartalmú zöldségekkel és kevés jó minőségű szénhidráttal, akkor egy gazdag, tápláló, mégis könnyű reggelit varázsolhat a tányérjára. A protein növeli a teltségérzetet, csökkenti az éhségérzetet, és segít megelőzni az egész napos indokolatlan csipegetést, túlevést. A magas fehérjetartalmú ételek fogyasztása nem csak a reggeli órákban, de az egész nap folyamán fontos! A jó minőségű fehérje ugyanis hosszú időre eltelít, hiszen a szervezet lassan, de egyenletesen dolgozza fel.