A kitartáshoz semmi más nem kell, csak kitartás, mondják a szakértők. gyanítjuk, ez egy picit kevés lesz azok meggyőzésére, akik nehezen mozdulnak meg. De lépésről lépésre rá lehet hangolódni egy aktívabb életformára, bármely életkorban. Némi szervezés, pár hasznos tanács, és mire észrevesszük, szenvedélyes mozgásfüggőkké válunk. Lássuk, hogyan!
Ébresztő bekapcsol
Ha kora reggeli időpontra tervezzük a mozgást, akkor még este rakjuk össze az edzéscuccot, hogy csak fel kelljen kapni a táskát. Az ébresztőt állítsuk egy órával korábbra, és ne adjunk esélyt a szundi funkciónak. Csak biztatásul: kutatások szerint azok, akik reggel edzenek, sokkal kitartóbbak, és nem adják fel olyan könnyen, mint azok, akik este. Nem is meglepő, a munka utáni fáradtság miatt könnyebb lebeszélni magunkat a mozgásról.
Kell 6 hét
Ahhoz, hogy a mozgás az életünk részéve váljon, hat hétig ki kell tartani, mondják a sportpszichológusok. Ennyi idő kell, hogy láthatóvá váljon a változás, akkor már észrevesszük a különbséget a korábbi kondíciónk és a mostani között. Ha ennyit kibírtunk, akkor jutunk el oda, hogy hiányozni fog a mozgás, ha kimarad egy-egy edzés.
Ne vállaljunk túl nagy terhet
Ne a város túlsó végén keressünk edzőtermet vagy futópályát, mert nagy valószínűséggel az első akadály esetén elmegy a kedvünk a hosszú utazástól. Minél kényelmesebb megoldást keressünk, vagy a munkahelyünkhöz, vagy a lakáshoz legyen közel a sportolás színhelye. De az otthoni edzéshez is számos szuper online edzéstervet lehet már találni! Hétvégén vállalhatunk nagyobb kalandokat is, de hét közben legyen az elsődleges szempont a gyorsaság és a kényelem.
A pénz is jó motiváció
Sokak számára az jelent kellő motivációt, ha fizetnek a szolgáltatásokért, ha pénzt fektetnek a hobbijukba. ha megvették a méregdrága futócipőt, akkor már használni is fogják. Elég egyéni, hogy ki mit engedhet meg magának, de ha már megvettük a sporteszközt, sportruházatot, akkor használjuk is, ne dobjuk ki a pénzt az ablakon.
Csak semmi túlzás
Sokan azért adják fel, mert túl nagy elánnal vágnak bele az edzésbe, és hamar lesérülnek. Inkább fontolva haladjunk, óvatosan, az izomláz eleinte jelezni fogja, hogy minden túlterhelés kellemetlen következményekkel jár. Az ésszerű tempó és terhelés lehetővé teszi, hogy elviseljük a gyötrelmeket, és kitartsunk addig a bizonyos hat hétig.
Naplózzunk mindent
A Stanford egyetem kutatása azt találta, hogy sokkal jobban kitartottak az életmódváltás mellett azok, akik étkezési és mozgásnaplót vezettek. Ha látjuk feketén-fehéren, hogy hol tartunk, mennyi izzadsággal járt az a fél óra kocogás, mindjárt megfontoljuk, hogy érdemes-e azt a palacsintát megenni.
Elérhető céljaink legyenek
A célokat reálisan kell megfogalmazni. Ne akarjunk fél év múlva maratont futni, ha most kezdjük a kocogást. Érdemes havi, negyedéves, féléves és éves célokat leírni, és figyelni, valóban tudjuk-e tartani őket.
EZ IS ÉRDEKELHET:
- Miért hasznos télen is a szabadtéri sport?
- FitPercek: Hogyan kezdj el edzeni, ha túlsúlyos vagy?
- Egyszerű alakformáló gyakorlatok, amikhez csak egy vizespalack kell