Czanik Krisztián személyi edző elmondja, mi a lényege ennek az edzéstípusnak, valamint arra is válaszol, hogy mely kritikusnak vélt izomcsoportok kerülnek ilyenkor fókuszba.

Női alakformáló edzés: hogyan zajlik, miként fejleszt?

Minden izomcsoport dolgozik

– A női alakformáló edzés keretében elérhető többféle csoportos alakformáló aerobik-, kiscsoportos konditermi és egyfős konditermi személyi edzés is. Én a konditermi edzést részesítem előnyben, mert a gépek sokasága miatt itt van leginkább lehetőség az alakformálásra – hangsúlyozza Czanik Krisztián, Squash Sziget Fitness Center edzője. – Minden izomcsoportot tökéletesen megdolgoztathatunk, alaposan és célirányosan, egyéni terhelési szint mellett, hogy elérjük a kívánt formát, persze bizonyos határok között, a genetikai adottságaink függvényében. A konditeremben a kézi súlyzók mellett gépeket használunk, amelyek segítségével biztonságosabb és hatékonyabb az edzés, és a terhelési szint is könnyen, szinte határok nélkül változtatható.

 

Mik a kritikus részek?

– A nők fizikai terhelhetősége a strukturális és hormonális különbségek miatt más, mint a férfiaké, és nyilvánvalóan ez az edzés felépítésében is megmutatkozik – mondja Krisztián. – A női alakformáló edzés során a testformálási módszerek hasonlók, viszont az arányokban, az alkalmazott ellenállások használatában jelentős eltérések vannak. A szóban forgó mozgásformáknál a nőknél kritikusnak vélt izomcsoportokat részesítjük előnyben. Ez persze nem azt jelenti, hogy a többi izomcsoportot kihagyjuk, kiiktatjuk az edzésből, de egyértelműen a problémás izomcsoportokra fókuszálunk, és másodsorban terheljük a többi izomcsoportot. A kritikus részek jellemzően az alsó végtagok izmai, a külső csípőizmok, a combközelítő izmok, de nem maradhatnak ki a felsőtest izmai sem, csak ezeket kevesebb gyakorlattal, kisebb terhelésben dolgoztatjuk.

 

Az alakformáló edzés kulcsa: a változatosság

– A nagyobb és elsődleges izomcsoportokat, az alsó végtagokat és farizmokat 3-4 gyakorlattal, a kisebb és másodlagos izomcsoportokat, a mell-, hát-, váll- és karizmokat 2-3 gyakorlattal eddzük. A hasizmokat is minden alkalommal megdolgoztatjuk. Fejlődést csak változatos edzésprogrammal érhetünk el!

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.
Ezek a legjobb tavaszi vitaminbombák, így fiatalítsd meg a tested
A téli hideg időben lemerülnek szervezetünk vitaminraktárai, így tavaszra legyengül az immunrendszer. A friss zöldségek és gyümölcsök azonban óriási energiával töltik fel testünket!
Maradj fitt a mobiloddal: öt applikáció, ami segít ebben
Az okostelefonunk mindig a zsebünkben van. Miért ne használnánk arra is, hogy segítsen az egészséges életmód kialakításában?

Ajánlataink