Márciusban már csak emlék a legtöbb újévi fogadalom – köztük a fogyókúrára vonatkozó, önmagunknak tett ígéret is. Vagy mégsem? Íme, hét tipp, hogy sikeres legyen az életmódváltás, akár év közben is.

Végre kiderült mi a sikeres diéta titka

1. Egyél rendszeresen!

A legfontosabb szabály: ne hagyj ki étkezéseket. Ez ugyanis negatív hatással van az anyagcsere-folyamatokra. Fogyassz minden alkalommal tápanyagokban gazdag ételeket, és lehetőleg éjszaka, amikor az anyagcsere a leglassúbb, ne egyen.

2. Csökkentsd az adagokat

Az elmúlt évben egyre népszerűbbek a szuperméretű adagok, ezek azonban csak a pénztárcának tesznek jót, az egészségnek nem. Tudatosan mondj nemet az extra adagokra. Otthon megkönnyítheted a helyzetet, ha kisméretű tányérokat használsz.

3. Ne fogyókúrázz!

Igen, ne fogyókúrázz, hanem diétázz, de még jobb, ha életmódváltásba kezdesz. A fogyókúra rövid időre szól, és egészen biztosan hirtelen és drasztikus változásokkal jár az étkezésében. Ez azonban ahhoz vezet, hogy a szervezet vészhelyzetet érzékel, és lassítja az anyagcserét, hogy az energiát hatékonyan tárolni tudja.

4. Egyél lassan!

Evés közben a zsírszövetekből felszabadul egy leptin nevű hormon. Hatása lassú, akár 20-30 perc is eltelik, mire az agyban jelez, hogy „elég volt”. Aki lassan eszik, az a jóllakottságérzést időben észreveszi, míg aki habzsol, az nem érzékeli a stop jelzést, és többet eszik, mint amennyire valójában szüksége van.

5. Tegyél rendet a konyhában!

Vess egy pillantást a hűtőbe és a kamrába! Könyörtelenül dobj ki mindent, ami „elcsábíthat”.

6. Figyeld a kalóriabevitelt!

Annak érdekében, hogy sikeres legyen az életmódváltás, figyeld az elfogyasztott élelmiszerek kalóriatartalmát. A kalóriatáblázatokban szereplő adatok általában 100 grammra vonatkoznak. Néhány hét méricskélés után már könnyű lesz felmérni, hogy az adott élelmiszer súlya, kalóriatartalma mennyi.

7. Ismerd meg önmagad!

Fontos, hogy megértsd, miért eszel nagyobb mennyiséget. A stressz az oka vagy a kényelem, esetleg a megszokás? Előfordulhat, hogy valamilyen egészségügyi probléma áll a háttérben.

Aki lassan eszik, az a jóllakottságérzést időben észreveszi, míg aki habzsol, nem érzékeli a stop jelzést

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.
Fogyás cukrászként: Benjamin fogyás története!
Nagy Benjámint édesanyja életmódváltása és fogyása ösztönözte arra, hogy ő is belevágjon a nagy kihívásba. Azóta kölcsönösen inspirálják egymást, sőt, edzésre is közösen járnak…

Ajánlataink