Márciusban már csak emlék a legtöbb újévi fogadalom – köztük a fogyókúrára vonatkozó, önmagunknak tett ígéret is. Vagy mégsem? Íme, hét tipp, hogy sikeres legyen az életmódváltás, akár év közben is.

Végre kiderült mi a sikeres diéta titka

1. Egyél rendszeresen!

A legfontosabb szabály: ne hagyj ki étkezéseket. Ez ugyanis negatív hatással van az anyagcsere-folyamatokra. Fogyassz minden alkalommal tápanyagokban gazdag ételeket, és lehetőleg éjszaka, amikor az anyagcsere a leglassúbb, ne egyen.

2. Csökkentsd az adagokat

Az elmúlt évben egyre népszerűbbek a szuperméretű adagok, ezek azonban csak a pénztárcának tesznek jót, az egészségnek nem. Tudatosan mondj nemet az extra adagokra. Otthon megkönnyítheted a helyzetet, ha kisméretű tányérokat használsz.

3. Ne fogyókúrázz!

Igen, ne fogyókúrázz, hanem diétázz, de még jobb, ha életmódváltásba kezdesz. A fogyókúra rövid időre szól, és egészen biztosan hirtelen és drasztikus változásokkal jár az étkezésében. Ez azonban ahhoz vezet, hogy a szervezet vészhelyzetet érzékel, és lassítja az anyagcserét, hogy az energiát hatékonyan tárolni tudja.

4. Egyél lassan!

Evés közben a zsírszövetekből felszabadul egy leptin nevű hormon. Hatása lassú, akár 20-30 perc is eltelik, mire az agyban jelez, hogy „elég volt”. Aki lassan eszik, az a jóllakottságérzést időben észreveszi, míg aki habzsol, az nem érzékeli a stop jelzést, és többet eszik, mint amennyire valójában szüksége van.

5. Tegyél rendet a konyhában!

Vess egy pillantást a hűtőbe és a kamrába! Könyörtelenül dobj ki mindent, ami „elcsábíthat”.

6. Figyeld a kalóriabevitelt!

Annak érdekében, hogy sikeres legyen az életmódváltás, figyeld az elfogyasztott élelmiszerek kalóriatartalmát. A kalóriatáblázatokban szereplő adatok általában 100 grammra vonatkoznak. Néhány hét méricskélés után már könnyű lesz felmérni, hogy az adott élelmiszer súlya, kalóriatartalma mennyi.

7. Ismerd meg önmagad!

Fontos, hogy megértsd, miért eszel nagyobb mennyiséget. A stressz az oka vagy a kényelem, esetleg a megszokás? Előfordulhat, hogy valamilyen egészségügyi probléma áll a háttérben.

Aki lassan eszik, az a jóllakottságérzést időben észreveszi, míg aki habzsol, nem érzékeli a stop jelzést

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Több jó baci, kevesebb kiló – a bélflóra-barát diéta titkai
Nézd meg, hogyan támogathatod a jó baktériumokat az étrendeddel – és hogyan segíthetnek ők téged.
Kánikula diéta: így hűtsd le belülről a tested
Ha ezekből eszegetsz a nap folyamán többször, jobban fogod bírni a forróságot!
Ezeken az egészségügyi munkahelyeken helyezkedhetsz el a vidéki Magyarországon
Amikor valaki orvosnak tanul, egy idő után eljön a pillanat, amikor választania kell: marad a nagyvárosi nyüzsgésben vagy keres magának egy nyugodtabb, élhetőbb ritmust.
4 kiló mínusz 2 hét alatt? Igen, ezzel a trükkös, tojásos módszerrel!
Már nem kell sokat várnod, és végre megérkezik az igazi strandidő! Ha szeretnél fürdőruhában is magabiztosan tündökölni, akkor ez a kéthetes diéta segíthet abban, hogy akár 4 kilótól is megszabadulj – mindezt éhezés és bonyolult szabályok nélkül.
Ez lesz a kedvenc diétás, nyári sütid: barackos ropogós
Ezt a diétás édességet pillanatok alatt elkészítheted, hidegen és melegen is isteni.
Öt apró szokás, ami segít formában maradni nyáron is
Sokan hiszik, hogy az egészséges életmód csakis napi többórás edzéssel és szigorú diétával érhető el. Pedig a valóság sokkal árnyaltabb: már néhány egyszerű, tudatos szokással is rengeteget tehetünk azért, hogy fittebbnek és energikusabbnak érezzük magunkat.
Anyajegyek: Ártalmatlan bőrelváltozás vagy a bőrrák első jele?
Ha gyanús jeleket tapasztalunk, habozás nélkül forduljunk orvoshoz, mert az időben diagnosztizált elváltozások nagyon jól kezelhetőek. Figyeljünk oda magunkra!
Zsírégetés alvás közben? – 5 hormon, amitől valóban fogysz éjszaka

Ajánlataink