Ananászos pakolás
Hozzávalók:
2/3 csésze friss ananászdarabok (szobahőmérsékleten)
1/4 csésze hidegen sajtolt olívaolaj
1/4 csésze friss, tiszta petrezselyem, apróra vágott
Elkészítés: Pürésítsük az ananászt egy turmixgépben, majd adjunk hozzá olajat, amíg szinte sima folyadékot nem kapunk. Tegyük bele a petrezselymet, és a keveréket óvatosan kenjük fel az arcra. 15 percig hagyjuk hatni, majd langyos vízzel mossuk le.
Levendulaarcradír
Korlátozzuk az arcradírozást heti egy alkalomra mindaddig, amíg nem tudjuk, hogyan reagál erre a kezelésre. Ha minden rendben és nincs irritáció, akkor megtehetjük akár háromszor is egy héten.
Hozzávalók:
1 csésze őrölt zabpehely
1/2 csésze száraz levendula, a virágokat szedjük le a szárról
1/2 csésze tejpor
2 teáskanál kukoricaliszt
Elkészítés: Keverjük össze a száraz hozzávalókat egy tálban, masszírozzuk a nedves bőrbe, és öblítsük le meleg vízzel. Ez a mennyiség több alkalomra is elég, nem kell aggódni, hetekig is eláll egy dobozban, hiszen nincsen benne gyorsan romló alkotóelem. Ez a bőrradír oldja az elhalt hámsejteket, lehetővé teszi, hogy könnyebben leválasztódjanak.
Nyugtató arckezelés
A bőr szinte mindig értékeli a külön figyelmet. Pihenésnek sem utolsó egy nyugtató és hidratáló arcpakolás. A szomjas, irritált bőr télen extrafigyelmet és törődést igényel. Annak érdekében, hogy ezt az ellátást meg is kapja, próbáljunk ki házilag készíthető arcmaszkokat is. A maszk álljon avokádóból, mert hidratál, uborkából, mert gyulladásgátló, a citromlé savtartalma pedig hozzájárul az elhalt sejtek lebontásához.
Hozzávalók:
1 kis avokádó összetörve (kb. 2/3 csésze)
1/2 kis uborka finomra reszelve (kb. 1/3 csésze)
1 teáskanál friss citromlé
3 evőkanál zöld agyagpor (nagyobb bioboltokban vagy webshopokban kapható)
Elkészítés: Keverjük össze a hozzávalókat egy kis tálban egy villával. Fedjük le, és tegyük a hűtőszekrénybe legalább 30 percre. Vigyünk fel egy vastag réteget a keverékből a tiszta, száraz bőrre. Tegyünk a nyakra is, elkerülve a szem és az ajkak területét. Negyed óráig hagyjuk fenn, amíg a maszk meg nem szárad. Ezt követően töröljük tisztára a bőrt nedves arctörlővel.
Citrusarcradír
A citrusfélék héja nagyszerű arcápolásra, persze ha nincsenek vegyszerrel felületkezelve. Könnyű előírni, hogy vegyünk bionarancsot, de hol is…? Mindenesetre alaposan, forró vízzel mossuk le a citrusfélék héját bárminemű felhasználás előtt. Vagy bioboltban vásároljunk szárított citromhéjat, az is jó megoldás. Ezeknek a gyümölcsöknek a héja kettő feladatot képes ellátni, egyrészt segít fellazítani az elhalt bőrréteget, másrészt savtartalma hámlasztást végez.
Hozzávalók:
1 evőkanál szárított citrusfélék héja finomra őrölve
1/2 csésze sima joghurt
1 teáskanál méz
1/4 csésze E-vitamin-olaj
2 evőkanál kukoricaliszt
Elkészítés: Keverjük össze a hozzávalókat jó alaposan, majd masszírozzuk el a nedves arcon. Alaposan öblítsük le langyos vízzel, majd a műveletet hideg víz locsolásával fejezzük be. Ha marad a kencéből, egy hétig el lehet tartani a hűtőben.
Egy illatos testradír
A cukor olcsó és viszonylag szelíd exfoliator. Ez lesz a radír alapja. Tegyünk bele szegfűszeget, narancshéjat, ezek adják a bódító illatot, míg a szezámolaj a luxus érzetét teszi hozzá.
Elkészítés: Keverjünk össze 3/4 csésze cukrot, 2 teáskanál őrölt szegfűszeget, 2 teáskanál reszelt narancshéjat és 1 ½ csésze szezámmagolajat egy nagy tálban, ügyelve arra, hogy valóban jól elkeveredjen minden alkotóelem. Használjuk ezt a masszát a nedves bőrre hetente kétszer, kézzel vagy egy mosdókesztyűvel, apró körkörös mozdulatokkal. Hat hónapig eláll, ha hűvös helyen, sötét szekrényben tároljuk.