Napjainkban szerencsére egyre nő azoknak a száma, akiknek fontos, hogy megőrizzék testi és lelki egészségüket és ezért hajlandóak tenni is. Figyelnek az étkezésükre, arra, hogy milyen mozgásformát választanak, és a céljaik elérése érdekében nem zárkóznak el a technikai újdonságok alkalmazásától sem. Összegyűjtöttük azokat a jellemzőket, amelyeket az egészséges életmódot követők a legfontosabbnak tartanak.

Az egészséges életmódot követők 8 aranyszabálya

1. Ésszerű táplálkozás

Miért is kellene bonyolult étkezési tanácsokat követni, amikor elég, ha a józan eszére – és az ösztöneire – hallgat? Az ésszerű táplálkozás tulajdonképpen visszatérés az ősi gyakorlathoz: kerülni kell a feldolgozott élelmiszerek fogyasztását, helyette a teljes értékű táplálékokat célszerű választani. Csökkentse étrendjében az állati zsiradékok mennyiségét, és fogyasszon több növényi telítetlen zsírsavat. Az ételek elkészítésénél részesítse előnyben azokat a módszereket, amelyek csak kis mértékben károsítják a tápanyagokat. Ha ésszerűen táplálkozik, könnyebb az optimális testsúly megtartása, javul az emésztése és növekszik az energiaszintje.

2. Gyors edzések

A mennyiség helyett sokkal fontosabb a minőség – állítják a gyors edzések hívei. 20 perc kemény edzéssel kiválthat akár 1 óra edzőtermi szenvedést. Persze ne legyenek illúziói, napi 10 perc edzéssel még nem váltja meg a világot. Ha csak kevés ideje van, a legjobb a tudatos étkezés mellett a naponta többször beiktatott, 15-20 perces edzés.

3. Drasztikus fogyókúrák elhagyása

2018-ban egyre kevesebben választják a kínzó fogyókúrákat. Az éhezés és komoly tápanyagmegvonások helyett sokan inkább a kiegyensúlyozottabb diéták mellett döntenek. Ez a tendencia szerencsére tovább növekszik. A drasztikus fogyókúrák nem működnek hosszú távon: az anyagcsere-folyamatok lelassulnak és a hiányzó tápanyagokat a szervezet saját készletéből próbálja megszerezni, akár komoly egészségkárosodást okozva.

4. Technika alkalmazása

Egyre népszerűbbek az egészséges életmódot segítő eszközök, mint például a lépésszámláló, a pulzusmérő vagy a kalóriaszámláló. Rengeteg alkalmazás letölthető a telefonra, még inkább megkönnyítve a mindennapokat. Az étkezések és edzések nyomon követésével, a bevitt és hasznosított kalória mérésével, a testmozgás elemzésével pontos statisztikák nyerhetők, amelyek segítik a továbbhaladást és jelentős a motivációs hatásuk is.

5. Mesterséges édesítőszerek mellőzése

A finomított cukor bizonyítottan káros az egészségre. Helyettesítésére legkézenfekvőbbnek a mesterséges édesítőszerek tűnnek, ám ezek egészségkárosító hatásáról is egyre többet hallani. Vannak azonban olyan édesítőszerek, amelyek finomak, gazdagok vitaminokban, tápanyagokban, nyomelemekben, és ami a legfontosabb: természetesek. Ilyen például a méz, a sztívia vagy a nyírfacukor.

6. Otthoni edzések

Az otthoni edzések egyre népszerűbbek. Előnyük, hogy nincs időhöz kötve az ember – és persze az öltözésre sem kell akkora energiát fordítani. Annak érdekében, hogy az otthoni edzések biztonságosak legyenek, érdemes először szakembertől segítséget kérni.

7. A funkcionális edzés előtérbe helyezése

A funkcionális edzés célja, hogy felkészítse a testet a mindennapi tevékenységekre, az azokból adódó fizikai terhelésre. Javítja a testtartást és segíti a sérülések kockázatának minimálisra csökkentését. Lényege az állandóan változó, intenzív és rövid, sokfajta mozgásformát igénybe vevő mozgás, amely sokoldalúan fejleszt. Előnye, hogy kevés eszközzel, szinte bárhol végezhető.

8. A zsírok fontossága

Az alacsony zsírtartalmú ételek napjai meg vannak számlálva. Ebben az évben végre a „jó” zsírok visszakerülnek az étrendbe, hiszen ezek elengedhetetlen részei az egészséges táplálkozásnak. Ha kihagyja a jótékony zsírokat az étrendjéből, gyakoribbá válnak az alábbi tünetek: száraz, viszkető bőr, fájó ízületek és különböző gyulladások a szervezetben. Ráadásul az alacsony zsírtartalmú megjelöléssel ellátott élelmiszerek általában tele vannak cukorral, mesterséges édesítőszerekkel, ízfokozókkal és színezékekkel.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Puffad a hasad? Segítünk kideríteni az okát!
Mindenki lapos hasra vágyik. És sokan igencsak kitartóak, ha áramvonalas testről van szó. Mégis, vannak helyzetek, amikor minden igyekezet dacára a has puffadt, feszes, még behúzni is képtelenség. Mi lehet az oka?
Egy hetes diéta eperrel: itt a pontos program
A május minden évben az eperről szól: gyakorlatilag alig akad olyan, aki nem szereti ezt a csodálatos, zamatos gyümölcsöt. Nemcsak finom íze, de az egészségre gyakorolt jótékony hatásai miatt is érdemes pár napos eperdiétát tartani. Alább egyhetes menüt ajánlunk, középpontban a szuper bogyós gyümölccsel.
Mutatjuk, hogy szépít meg a kávé! Most figyelj!
Összegyűjtöttük, mire használhatja szépségápolási rutinjában a kávét, illetve a kávézaccot.
Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.

Ajánlataink