Igazi csodaszer a gyömbér, amiből teát és pakolást is készíthetünk, ezzel pedig turbózhatjuk az immunrendszerünket. Mondjuk, hogyan!

Gyömbértea és -pakolás: csodaszerek a hideg hónapokban

 

gyömbértea, gyömbér

A gyömbértea a meghűléses megbetegedések egyik legjobb természetes ellenszere
Fotó: Shutterstock

 

A gyömbér a hideg időben aranyat ér, legalábbis az egészségünknek, s ennél talán nincs is fontosabb. A gyömbér gyökere csökkenti a hányingert, jól jön, ha emésztőrendszeri panaszok gyötörnek. (Figyelem! Gyermekeknél túlérzékenység léphet fel.) A gyömbér csökkenti a koleszterinszintet, valamint antioxidáns tulajdonságokkal is bír. Segít kordában tartani a vércukorszintet, növeli az inzulin hatékonyságát. Szíverősítő hatású. Amikor télen tombol a nátha- és az influenzaszezon, akkor erősítenünk kell az immunrendszert. A gyömbér segít nekünk legyőzni a gyulladásokat, és lenyomni a lázat. Ilyenkor különösen javasolt a gyömbértea fogyasztása, de desszertekbe is belekeverhetjük!

 

Gyömbértea

A hideg hónapokban többnyire gyömbérteát fogyasztunk. Ilyenkor lereszelve, és felkarikázva is használhatjuk. Ami fontos, hogy forrázzuk, ne pedig főzzük, így jobban érezhetjük a hatását.

Így készül a gyömbértea:

  • A megtisztított 2 ujjnyi, friss gyömbért reszeljük le vagy karikázzuk fel.
  • Forraljunk fel egy liter vizet.
  • A forró vizet öntsük a gyömbérre, és addig hagyjuk állni, amíg közepesen langyosra nem hűl.
  • Használjunk ízesítésnek mézet és citromot.

 

Gyömbérpakolás

Meghűléskor készíthetünk gyömbérpakolást is a mellkasunkra!

Miből készül a pakolás?

  • 1 evőkanál reszelt gyömbér
  • méz
  • olívaolaj
  • kevéske liszt

A mézet keverjük el a liszttel, majd adjunk hozzá kevéske olajat, s ezután mehet bele a gyömbér. Jól elkeverjük a pasztát, majd egy steril gézlapra kenjük, és a mellkasra helyezzük.

 

EZ IS ÉRDEKELHET:

 

 

 

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.

Ajánlataink