Rendszeresen igyekszünk cáfolni, magyarázni, megdönteni ilyen-olyan elterjedt vagy ismertté vált elméleteket. Ezúttal néhány fogyókúrás tévhitnek jártunk utána.

Hizlaló diétamítoszok – Nem minden fogyaszt, ami „diétás”

1. Mítosz: Este 8 után nem szabad enni

Valóság: Nem az a fontos mikor, hanem az, hogy mit és mennyit eszik

A valós testsúlyt nemcsak egy konkrét étkezés, hanem az egész nap elfogyasztott ételek mennyisége és minősége befolyásolja. Az tény, hogy az este elfogyasztott ételeket a szervezet lassabban dolgozza fel és emészti meg, de ez nem egyenlő azzal, hogy este már semmit ne együnk. A legjobb, ha az egész napos visszafogott és ésszerű étkezést egy könnyű, 200250 kalóriás vacsorával zárjuk. Fontos, hogy az esti étek könnyű legyen, mert a zsírban és szénhidrátban gazdag ételek álmatlanságot okozhatnak. egy fehérjében dús könnyű vacsora serkenti az emésztést és nyugodt alvást biztosít.

 

2. Mítosz: Válasszuk a lightot!

Valóság: A „light” jelölésű élelmiszer csak akkor jobb, ha nem helyettesítik benne semmivel a kivont cukrot, zsírt vagy szénhidrátot

Szerencsére ma már egyre több esetben a light valóban egyszerűen csak könnyebb, egészségesebb verziója egy adott ételnek. Azonban nem árt az óvatosság. Sok esetben a megspórolt zsír-, cukor- vagy szénhidráttartalmat valami mással helyettesítik. Így hiába zsírszegény egy termék, ha eredeti ízét és állagát hozzáadott cukorral vagy édesítőszerrel pótolják, illetve hiába cukormentes, ha egészségre ártalmas édesítőszert tartalmaz. Mielőtt boldogan a kosarába rámolná a hangzatos nevekkel illetett termékeket, minden esetben alaposan tanulmányozza át a címkét. Ha nem talál benne semmi gyanúsat, akkor vigye haza bátran.

3. Mítosz: Az egészséges ételek mérték nélkül fogyaszthatók

Valóság: Még az egészséges ételek is tartalmaznak kalóriát, zsírt és szénhidrátot.

A lényeg a mértékletesség Az „egészséges” minősítés nem jelenti azt, hogy az adott élelmiszer kalóriaszegény. Például a teljes kiőrlésű termékek, az olajos magvak, az avokádó, a tejtermékek egészségesek ugyan, de nem éppen kalóriától mentesek. Mérték nélkül még gyümölcsöket sem lehet fogyasztani, hiszen azoknak a cukortartalma nagyon magas. egyedül a nyers zöldségekre tekinthetünk úgy, mint szinte kalóriamentes ételekre. Minden egyéb élelmiszer tekintetében a mértékletességet kell szem előtt tartanunk. Még az egészséges ételekből is csak kontrollált mennyiséget fogyasszunk. Ha szükséges, számoljuk a diétánkhoz szükséges napi kalóriamennyiséget és ehhez mérten állítsuk össze a napi menüt.

4. Mítosz: A vegetáriánus életmód fogyaszt

Valóság: A húsmentesség nem egyenlő a kalóriamentességgel

Legyünk őszinték, az almás pitében sincs hús, mégis hizlal. A húsmentes életmód még nem jelent egyet a diétás életmóddal. Ha hús helyett pékárut, tésztát, cukrot, édességet eszünk, akkor bizony többet ártunk a hús megvonásával, mint amennyit használunk. A húst helyettesítsük minőségi fehérjével, gombával, hüvelyesekkel, tofuval, és igyekezzünk minél több zöldségfélét fogyasztani.

5. Mítosz: A cukormentes üdítő helyettesíti a vizet

Valóság: A vizet semmi nem helyettesíti

6. Mítosz: Zsírégető tablettákkal, teákkal gyorsítható a fogyás

Valóság: Egészséges étrend és rendszeres mozgás nélkül nincs fogyás, még teákkal vagy „csodakapszulákkal” sem.

Amikor nagy lendülettel elkezdünk ilyen-olyan étrend-kiegészítőket szedni, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy többet is ehetünk mellettük. Csakhogy ez óriási tévedés. Egyetlen tea, kapszula vagy csodaszer sem helyettesítheti az egészséges és változatos táplálkozást. Az étrend-kiegészítők csak akkor lehetnek hatékonyak, ha mellettük egészséges életmódot folytatunk.

A fogyást serkentő készítmények nevében is szerepel, csak „kiegészítő” adalékok, anyagok az egészséges életvitelhez. Ha a kiegészítők között válogat, igyekezzen minél több természetes összetevőt tartalmazó készítményt választani.

Diéták és mítoszok. Mi a valóság?

Mítoszok és tények a balkezesekről

9 mítosz a fogamzásgátló tablettákról

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Zsírégetés edzés nélkül? Ez a félperces trükk tényleg működik
Elég volt a kimerítő edzésekből és a szigorú diétákból? Egy mindössze 30 másodperces napi trükk segíthet beindítani a zsírégetést – ráadásul otthon, különleges eszközök nélkül. A megoldás meglepően egyszerű, mégis hatásos.
Stressz, ödéma, fakó bőr? – Célzott kezelések arcmasszázzsal
Az állandó rohanás, a mozgásszegény életmód, az ülőmunka és a magas stresszszint mind látványos nyomot hagy a bőrön.
A reggeli citromos víz mítosza – tényleg fogyaszt?
A reggeli citromos víztől tényleg leolvadnak a kilók? Most kiderül, mi igaz a népszerű diétás trükkből, és mi csak jól hangzó mítosz.
Munka és életmód: így őrizheted meg az egyensúlyt Nyíregyházán
Szeretnél munkát váltani Nyíregyházán anélkül, hogy feladnád az egészséges életmódot? A Jooble segít olyan állást találni, amely figyel az egyensúlyodra is.
Nemcsak fogyni segít az eper! Érdemes többet enni belőle
Amellett, hogy finom, a diétát is támogatja, úgyhogy a szezonban megéri sokat fogyasztani belőle, mégpedig a következőképpen.
Répa vagy szalonna? - A kismama étrendje és ízérzékelés a pocakban
A kismama étrendje nemcsak egészséget, de ízlést is formál. Tudj meg többet a magzati ízérzékelésről és annak hatásairól!
Szőrös kutyatej: a természetes fájdalomcsillapító növény!
Fedezd fel a szőrös kutyatej gyógyhatásait! Gyulladáscsökkentő, immunerősítő, fájdalomcsillapító és vírusölő szerként is hatásos.
Most nyílik a bodza, tedd el télire cukor nélkül
Te is imádod a bodza szörpöt, de megrémiszt, mennyi egészségtelen fehér cukor kell bele? Mutatjuk, hogy készítsd el a diétás változatot.

Ajánlataink