Rendszeresen igyekszünk cáfolni, magyarázni, megdönteni ilyen-olyan elterjedt vagy ismertté vált elméleteket. Ezúttal néhány fogyókúrás tévhitnek jártunk utána.

Hizlaló diétamítoszok – Nem minden fogyaszt, ami „diétás”

1. Mítosz: Este 8 után nem szabad enni

Valóság: Nem az a fontos mikor, hanem az, hogy mit és mennyit eszik

A valós testsúlyt nemcsak egy konkrét étkezés, hanem az egész nap elfogyasztott ételek mennyisége és minősége befolyásolja. Az tény, hogy az este elfogyasztott ételeket a szervezet lassabban dolgozza fel és emészti meg, de ez nem egyenlő azzal, hogy este már semmit ne együnk. A legjobb, ha az egész napos visszafogott és ésszerű étkezést egy könnyű, 200250 kalóriás vacsorával zárjuk. Fontos, hogy az esti étek könnyű legyen, mert a zsírban és szénhidrátban gazdag ételek álmatlanságot okozhatnak. egy fehérjében dús könnyű vacsora serkenti az emésztést és nyugodt alvást biztosít.

 

2. Mítosz: Válasszuk a lightot!

Valóság: A „light” jelölésű élelmiszer csak akkor jobb, ha nem helyettesítik benne semmivel a kivont cukrot, zsírt vagy szénhidrátot

Szerencsére ma már egyre több esetben a light valóban egyszerűen csak könnyebb, egészségesebb verziója egy adott ételnek. Azonban nem árt az óvatosság. Sok esetben a megspórolt zsír-, cukor- vagy szénhidráttartalmat valami mással helyettesítik. Így hiába zsírszegény egy termék, ha eredeti ízét és állagát hozzáadott cukorral vagy édesítőszerrel pótolják, illetve hiába cukormentes, ha egészségre ártalmas édesítőszert tartalmaz. Mielőtt boldogan a kosarába rámolná a hangzatos nevekkel illetett termékeket, minden esetben alaposan tanulmányozza át a címkét. Ha nem talál benne semmi gyanúsat, akkor vigye haza bátran.

3. Mítosz: Az egészséges ételek mérték nélkül fogyaszthatók

Valóság: Még az egészséges ételek is tartalmaznak kalóriát, zsírt és szénhidrátot.

A lényeg a mértékletesség Az „egészséges” minősítés nem jelenti azt, hogy az adott élelmiszer kalóriaszegény. Például a teljes kiőrlésű termékek, az olajos magvak, az avokádó, a tejtermékek egészségesek ugyan, de nem éppen kalóriától mentesek. Mérték nélkül még gyümölcsöket sem lehet fogyasztani, hiszen azoknak a cukortartalma nagyon magas. egyedül a nyers zöldségekre tekinthetünk úgy, mint szinte kalóriamentes ételekre. Minden egyéb élelmiszer tekintetében a mértékletességet kell szem előtt tartanunk. Még az egészséges ételekből is csak kontrollált mennyiséget fogyasszunk. Ha szükséges, számoljuk a diétánkhoz szükséges napi kalóriamennyiséget és ehhez mérten állítsuk össze a napi menüt.

4. Mítosz: A vegetáriánus életmód fogyaszt

Valóság: A húsmentesség nem egyenlő a kalóriamentességgel

Legyünk őszinték, az almás pitében sincs hús, mégis hizlal. A húsmentes életmód még nem jelent egyet a diétás életmóddal. Ha hús helyett pékárut, tésztát, cukrot, édességet eszünk, akkor bizony többet ártunk a hús megvonásával, mint amennyit használunk. A húst helyettesítsük minőségi fehérjével, gombával, hüvelyesekkel, tofuval, és igyekezzünk minél több zöldségfélét fogyasztani.

5. Mítosz: A cukormentes üdítő helyettesíti a vizet

Valóság: A vizet semmi nem helyettesíti

6. Mítosz: Zsírégető tablettákkal, teákkal gyorsítható a fogyás

Valóság: Egészséges étrend és rendszeres mozgás nélkül nincs fogyás, még teákkal vagy „csodakapszulákkal” sem.

Amikor nagy lendülettel elkezdünk ilyen-olyan étrend-kiegészítőket szedni, hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy többet is ehetünk mellettük. Csakhogy ez óriási tévedés. Egyetlen tea, kapszula vagy csodaszer sem helyettesítheti az egészséges és változatos táplálkozást. Az étrend-kiegészítők csak akkor lehetnek hatékonyak, ha mellettük egészséges életmódot folytatunk.

A fogyást serkentő készítmények nevében is szerepel, csak „kiegészítő” adalékok, anyagok az egészséges életvitelhez. Ha a kiegészítők között válogat, igyekezzen minél több természetes összetevőt tartalmazó készítményt választani.

Diéták és mítoszok. Mi a valóság?

Mítoszok és tények a balkezesekről

9 mítosz a fogamzásgátló tablettákról

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

A tél fiatalító fűszerei, mutatjuk, mit szerezz be!
A titok a téli fűszerekben rejlik, melyek még képesek akár meg is fiatalítani a testet.
Mindent a fogamzásgátlásról: melyik való neked?
A fogamzásgátlás minden párt érint, akik nem szeretnének gyereket a közeljövőben. Keressük a legjobb megoldást, ami biztonságos, és igazán illik hozzád.
Sütés nélkül készül ez a mennyei joghurt torta
Ha nincs kedved órákig a konyhában bíbelődni, próbáld ki ezt a receptet.
Ezt az új diétás kókuszgolyót imádni fogod, pillanatok alatt kész
Ez az egyszerű zöldség az indiánok kedvelt eledele volt. Jótékony élettani hatását hosszan sorolhatjuk: megfázásos betegségek hatékony ellenszere, erősíti az immunrendszert. Sósan és édesen is isteni.
Ez november legjobb diétája, karácsonyra bomba alakod lesz
A szervezet feltöltődik vitaminokkal, tápanyagokkal, méghozzá úgy, hogy közben fogyhatunk is.
Ez az ősz legjobb diétás fegyvere, így vesd be a savanyú káposztát
A savanyú káposzta és az abból készült ételek elképesztően jó hatással vannak a szervezetünkre, ezért jó lenne, ha nemcsak az ünnepi asztalon találkoznánk vele, hanem az év többi napján is.
Alma és mogyoróvaj: az egyik legjobb nasi, ha diétázol
A nassolás mindig veszélyes terep. Szerencsére léteznek olyan nasik, amelyek szinte azonnal elejét veszik az egészségtelen vágyakozásnak. Íme egy remek ötlet, amit a táplálkozástudomány szakértői ajánlanak!
Vaníliás keto keksz, készítsd el otthon gyorsan
Az elmúlt években nagy népszerűségre tett szert a magas zsírbevitellel operáló ketogén diéta. Lássunk most egy remek desszertet, mely ezt az elvet követi és pillanatok alatt el is készül.

Ajánlataink