A nyári időszak a legkiválóbb alkalom arra, hogy elsajátítsuk az egészséges táplálkozás alapjait. De nem árt ilyenkor is ésszel és tudatosan belevágni az életmódváltásba.

Így lesz tökéletes a nyári diétád


Az egészséges táplálkozás alapját soha nem a tiltás, hanem az élelmiszerek helyes megválasztása és azok megfelelő arányokban való fogyasztása jelenti. Persze nem azt mondjuk, hogy a nyaralás alatt mondjunk le a csábító finomságokról lángos, fagyi, gofri de a jó közérzetünk érdekében mától gondolkodjunk felelősebben, és étkezzünk egészségesebben.


Étkezzünk a szezonnak megfelelően


Bár
sokan csupán egy újabb „hóbortnak” tartják, érdemes lehetőleg olyan zöldségeket és gyümölcsöket fogyasztani, amelyeknek éppen szezonjuk van. Így mindig magas tápértékű, vitaminban gazdag ételekhez juthatunk hozzá, alacsonyabb áron. Ráadásul nyáron számtalan friss finomság közül válogathatunk: zöldbab, görögdinnye, szilva, barack, újburgonya, cseresznye, meggy.


A megfelelő hidratálás elengedhetetlen


Nem titok, hogy évszaktól függetlenül fontos a vízfogyasztás. A szervezet folyadékháztartását
érdemes a nap első felében feltölteni, hiszen ekkor működik a vese a legintenzívebben. A legjobb, ha az ébredés utáni első 10 órában óránként átlagosan egy pohárnak megfelelő (2,5 dl) folyadékot veszünk magunkhoz. Természetesen a fennmaradó időben se feledkezzünk meg a vízivásról.


Válasszunk halakat, könnyű húsokat


A nyári hónapokban a nehezebb vörös húsok helyett fogyasszunk több
zsírszegény, fehér húst: pulykát, csirkét, valamint halakat. Sütve, kis olajon elkészítve, vagy grillezve nem terhelik meg a szervezetet, rostban gazdag salátával fogyasztva hozzájárulnak az egészség megőrzéshez, a bélrendszer megfelelő működéséhez, felgyorsítják az anyagcserét és megkönnyítik a fogyást.


Tegyük félre a cukrot


A cukorbevitel csökkentése szintén jótékony hatású lehet, hiszen a normál testtömeg megtartása
mellett, elengedhetetlen egészségünk megőrzése szempontjából is. Sütemények helyett asztalunkra kerüljön friss idény gyümölcs. Ha lehet, cukor helyett használjunk mézet, természetes édesítőszereket (nyírfacukrot, sztíviát), és igyunk inkább természetes gyümölcs és zöldségleveket.

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Liszt nélkül készül ez a mangós piskóta – a nyár egyik legfinomabb süteménye
Könnyű, puha és ellenállhatatlanul gyümölcsös desszert, amely tökéletes választás a nyári napokra. Ez a mangós piskóta liszt nélkül készül, mégis légiesen könnyű, miközben a joghurt és a tojás gondoskodik a krémes állagról és a fehérjedúsabb összetételről.
Futás melegben: erre kell figyelni!
A futásra könnyű nemet mondani. Nem szeretünk futni, ha esik az eső vagy a hó, ha fúj szél, ha túl hideg van, és persze akkor sem, ha túl meleg.
Sárgabarackos gyümölcskenyér cukor nélkül
Jelszó: liszt helyett rost! Legyen egészséges ami finom, mutatjuk a megoldást!
A legjobb diétás nyári limonádék
Ha nyáron is figyelsz az alakodra, de nem szeretnél lemondani a hűsítő finomságokról, akkor ez a diétás limonádéválogatás neked szól. Könnyű, frissítő, kalóriaszegény italok, amelyeket pár perc alatt elkészíthetsz otthon – és még a diétádat sem veszélyeztetik.
Ha fogyni szeretnél, ezt a 20 élelmiszert ismerned kell
A rendszeres mozgás mellett érdemes figyelni az étrend összeállítására is. Ezeknek az élelmiszereknek a fogyasztása nemcsak a zsírégetésben segít, számos egyéb pozitív egészségügyi hatásuk is ismert.
A legjobb nyári szépségtrükkök, amelyek valóban beválnak
Lehet, hogy idén nyáron nem a legújabb ruhadarab vagy a trendi smink lesz a legjobb befektetésed, hanem néhány egyszerű szépségápolási szokás. A tudatos bőrápolás segít abban, hogy a bőröd egészséges, hidratált és ragyogó maradjon még a legforróbb napokon is. Mutatjuk, mire érdemes figyelned, ha szeretnéd kihozni magadból a legtöbbet ezen a nyáron.
A nyár egyik legegészségesebb levese: kovászosuborka-leves
A nyári hőségben kevés dolog esik jobban, mint egy hideg, frissítő és könnyű leves. A kovászos uborka nemcsak savanyúságként állja meg a helyét, hanem egy különleges, krémes leves alapanyagaként is.
Édes pillanatok – Finomságok 100 kalória alatt
Negyven felett az anyagcsere megváltozik, és előfordulhat, hogy a „bűnözések” bizony már nyomot hagynak egy-két pluszkiló formájában. Ha azonban okosan választ, könnyen csillapíthatja édesség utáni vágyát úgy, hogy kihagyja az extra cukrot és a felesleges kalóriákat. A jó döntések hozzájárulnak a diéta sikeréhez, a boldog, egészséges és energikus élethez.