A hűvös, nyirkos idővel a meghűléses betegségek időszaka is beköszönt. A nátha és az influenza elleni védekezést nem lehet elég korán kezdeni, készülj fel a hideg napokra már most. Az immunerősítés egyik meghatározó alappillére a vitaminok és ásványi anyagok bevitele, de néhány életmódbeli változtatással is sokat tehetsz azért, hogy a lehető legegészségesebben vészeld át a telet.

Immunerősítés a téli hideg előtt

Gondolkodj pozitívan!

A pozitív gondolkodás megvéd a betegségektől. Sheldon Cohen pszichológiaprofeszszor kutatásaiból kiderül, hogy azok az emberek, akik boldogtalannak, szomorúnak és nyugtalannak érezték magukat, kb. háromszor nagyobb valószínűséggel lettek betegek, mint azok, akik mentálisan jól érezték magukat. Úgy tűnik, hogy az optimizmus csökkenti a stresszhormonok, így a mellékvesék által kibocsátott kortizol szintjét, továbbá csökkenti a betegségek iránti érzékenységet úgy, hogy mérsékli a szimpatikus idegrendszer aktivitását, illetve stimulálja a paraszimpatikus idegrendszert.

Mozogj rendszeresen!

A jó általános egészségi állapot fenntartása érdekében fontos a mindennapos mozgás, hiszen az állóképesség fejlettsége hat leginkább az egészségi állapotra. A fáradtsággal szembeni ellenálló-képesség, valamint a gyors regenerálódásra való képesség több szervrendszerünkkel is összefügg, például a szívvel és a keringési rendszerrel, a légzőrendszerrel, valamint az anyagcsere-folyamatokkal. Ha ezek jól működnek, akkor az állóképesség is jó, ami megfelelő alapot biztosít az immunrendszer jó működéséhez.

Erősíts probiotikumokkal!

A probiotikumok azok a „jótékony” baktériumok, amelyek segítik az emésztést, védik a szervezetet a káros baktériumok ellen – azaz erősítik az immunrendszert. Ha a jó baktériumok vannak többségben, kiszorítják a betegségeket okozókat, felélik a táplálékot, és nem engednek nekik életteret. A jótékony baktériumok jelen vannak a bélrendszerben, de megtalálhatóak élelmiszerekben és étrend-kiegészítőkben is. Segítik az emésztést, javítják az általános egészségi állapotot, hatékonyan csökkentik a fertőzések előfordulását.

Egyél sok zöldséget és gyümölcsöt!

Ősszel még sok finom gyümölcs és zöldség közül válogathatsz. Az élénk színű zöldségek és gyümölcsök erősítik az immunrendszert. Ahhoz, hogy a szervezeted védekezőrendszerét csúcsformába hozd, fogyassz belőlük naponta legalább öt alkalommal.

Adj esélyt a gyógynövényeknek!

A természet patikájából számos olyan gyógynövényt választhatsz, amely erősíti a szervezet védekezőképességét, támogatja saját védelmi és öngyógyító rendszerének hatékony működését és ellátja vírus- és baktériumölő anyagokkal is. A leggyakrabban használt immunerősítők: a fokhagyma, a bíbor kasvirág (echinacea), az aloe vera és a csipkebogyó.

Pótold a D-vitamint!

Az alacsony D-vitamin-szint sérülékennyé teszi a szervezetet a fertőzésekkel szemben. A D-vitamin ugyanis a szervezetben igen sok funkciót ellátó hormon, hiánya immunhiányos állapotot idéz elő, fogékonnyá tesz a fertőzésekre, fokozza az autoimmun betegségek kockázatát.

Moss kezet!

A kézmosás fontosságát nem győzzük elégszer hangoztatni. Egy 2008-as vizsgálat megállapította, hogy a kézmosás sokkal hatékonyabban csökkenti a fertőzések kialakulásának esélyét, mint a gyógyszerek. Azt, hogy mikor kell kezet mosni, nagyjából mindenki tudja (reméljük), ám az, hogy a kézmosás időtartama is fontos, már kevésbé ismert. Az alapos kéztisztításhoz 30 másodperc szükséges: egy gyors öblítés után kb. 20 másodpercig szappanos dörzsölés következik, majd jöhet az újabb alapos öblítés.

3 kettlebell alapgyakorlat

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Ezért használd a kókuszt, ha diétázol
Az egzotikus gyümölcs, és annak felhasználásával készült készítmények rendszeres fogyasztása nemcsak az érzékszerveinket kényezteti: szervezetünkre gyakorolt pozitív hatásai az egészségünket is fokozzák.
Mit szimbolizál a jegygyűrű?
A jegygyűrű évszázadok óta fontos szimbóluma a házasságnak és az elkötelezettségnek. Ahogy az idők során a szokások és hagyományok változtak, úgy alakult a jegygyűrű jelentése is, azonban alapvető szimbolikája ma is megmaradt. Ebben a blogban áttekintjük, mit jelképez a jegygyűrű, és hogyan illeszkedik ez a mai kor elvárásaihoz.
Mónika fitt nagyi akart lenni: 4 hónap alatt 18 kilót fogytam
Borda Mónika évtizedekig el sem tudta képzelni, hogy sportolásba kezdjen. Életmódváltása után, 55 évesen kezdett el futni. Azóta minden hétköznap hajnalban megtesz 10 km-t, hétvégén pedig a dupláját.
Kifinomult ízléssel, stílusosan megkomponálva közeleg hazánk legszebb Borfesztiválja
A Borfesztivál látogatói újra megcsodálhatják Magyarország gazdag örökségét és felfedezhetik hazánk borkiválóságait a hagyományokat őrző épületek között sétálva.
A nyár végén sem késő megszabadulni a narancsbőrtől
A nyár beköszöntével újra előtérbe kerül a kérdés: vajon idén sikerül-e végre elérni a sima, narancsbőrmentes bőrt a bikini szezonra? Lehet, hogy már mindent kipróbáltál – krémek, pakolások, különféle kezelések –, de a makacs narancsbőr még mindig nem adta meg magát. Az idő sürget, és attól tartasz, hogy ismét lemaradsz a vágyott alakról ebben a strandszezonban is. Ismerős érzés, ugye?
Egyre magasabb az egészségügyi tudatosság szintje a magyarok körében is
Az egészség az első – sokszor hallottuk már, viszont soha nem tudott vitatkozni senki az állítással. Egyszerűen azért, mert így van. Fittnek, aktívnak, szellemileg és mentálisan felkészültnek lenni pedig egészséges, színvonalasabb életet eredményez.
Így marad lapos a has a klimax után is
Válaszd a hízás helyett a lapos hasat! Légy 50 év felett is fantasztikusan nőies és csinos! Megtudhatod, mi ennek a titka.
Készíts igazi, cukormentes szilvalekvárt!
Ha eddig nem tudtad magad rávenni a befőzésre, ezt a sütőben készült cukor és tartósítószer nélküli szilvalekvár receptet mindenképp ki kell próbálnod!

Ajánlataink