Egy újszülött mellett elképzelhetetlennek tűnik, hogy a mozgást is beépítsük a napirendünkbe, hiszen minden percünket leköti a csöppség. De ha lenne is szabadidőnk, akkor sem szívesen hagynánk magára a babánkat. A megoldás egy olyan óra, ahova őt is magunkkal vihetjük. Ráadásul a kanga baba-mama torna nemcsak a mamának jó, hanem a picinek is, mély álomba ringatja.

Kangatréning babának és mamának

Szakértőkkel karöltve

A fitneszalapokra épült kangatréning megszületése egy véletlennek köszönhető. Egy osztrák edző kisbabája sehogy sem akart megnyugodni, ezért az anyuka tornázni kezdett vele az otthonában, mire a kisbaba elszenderedett. Beletelt némi időbe, mire a szakemberek – szülész-nőgyógyász orvosok, gyógytornászok és hordozási tanácsadók – az edző segítségével kikísérletezték azokat a gyakorlatokat, amelyeket most a kangaórán sajátíthatnak el az anyukák.

Regeneráció felsőfokon

A tréning lényege, hogy regenerálja az anyukákat a szülés után. A baba megérkezése után 6 héttel lehet megkezdeni a tréninget. Császármetszés esetén a várakozás hosszabb, akár 12 hét is lehet. „Szülés után a gátvédelem az egyik legfontosabb teendő” – hívja fel a figyelmünket Kaszás Mónika. „A másik pedig az, hogy a hasfalunkat helyre hozzuk. Sokan nem tudják, hogy vannak tiltott gyakorlatok, amelyeket nem szabad szülés után végezni. Előbb az egyenes hasizmot kell szakszerűen rendbe rakni, és kis túlzással életünk végéig tréningelni, különben csúnya szövődmények alakulhatnak ki. Ha nem foglalkozunk vele, akkor az esztétikum mellett inkontinencia, méhsüllyedés és köldöksérv is lehet a szövődmény” – teszi hozzá a szakértő, akinek az egyik, háromgyermekes kliensét köldöksérvvel műtötték volna, de a helyes gyakorlatoknak köszönhetően két hét alatt látványos javulást tudtak elérni nála, műtét nélkül.

Korai szocializáció

Az óra felépítése mind a baba, mind pedig a mama igényeire van szabva: amíg a bemelegítés, a gátizomtorna, valamint a talajgyakorlatok történnek, addig a babák a szőnyegen játszanak egymással. Ismerkednek, a társasélet alapjait sajátítják el. „Mindig felemelő azt látni, hogy az új babák is pár alkalom után felismerik a termet, felismernek engem, mosolyognak a többi babára. Ahogy pedig bekerülnek a hordozóba, rögtön el is alszanak.” A 20 perces szakasz után pedig kardio- és erősítő gyakorlatok jönnek – az akkor már alvó babákkal.

Ha a mama boldog…

A kisbabák azért élvezik a kangatréninget, mert a hordozóban közel vannak az anyukáikhoz, ez pedig megnyugtatja őket. A mozgás már önmagában is boldogabbá, kiegyensúlyozottá tehet bennünket, hát még akkor, ha a csöppségünk közvetlen közelében végezhetjük. Ha pedig a mama boldog, akkor a baba is nyugodt és boldog lesz. „Jótékony hatása még ennek az edzéstípusnak, hogy elkerülhető vele a szülés utáni depresszió” – teszi hozzá a szakértő.

Nincs korhatár

A baba 6 hetes korától addig járhatunk az órára, amíg elbírjuk a kicsinket. „Az órán nem dolgozunk eszközökkel, csak a baba anatómiájának megfelelően kialakított hordozóval. Súlyokra nincs szükség, hiszen ahogy nő a baba, úgy tudjuk emelni vele a terhelést. Az idősebb babák viszont már nem szoktak aludni. Olykor kikandikálnak az anyuka háta mögül, integetnek vagy egymásra mosolyognak, olykor pedig utánozzák az anyukájukat, aki épp kargyakorlatokat végez. Hihetetlenül cukik” – számol be élményeiről Kaszás Mónika, aki nagy hangsúlyt fektet az óráin az izom-állóképesség növelésére.

Egészségügyi előnyei

Azonkívül, hogy segít megelőzni a szülés utáni depressziót, helyre hozni az egyenes hasizmot vagy felkészíti a szülésen átesett testet, hogy visszatérjen a korábbi kerékvágásba, fejleszti a keringési rendszert, segít rendbe hozni a visszér- és aranyérproblémákat is. Szülés után az izmok megrövidülnek, a szalagok pedig megnyúlnak, így a tréningen való nyújtás ezeket is segít visszaállítani korábbi állapotukba. Ezen felül pedig boldog, kiegyensúlyozott anyukák lehetünk egy nyugodt, vidám kisgyerekkel a karunkban vagy a nyakunkban.

Ezek is érdekelhetnek!

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Egy hét alatt mínusz 3 kiló? – Lehetséges a Skandináv diétával
A skandináv nők nem csak szőkék, de fittek, egészségesek és karcsúak is. A skandináv vidékeken szinte ismeretlen fogalom az elhízás. Ha túlsúlyos embert látnak, tudják, szinte biztosan külföldi. A skandináv étrend nem csak a formás alakot biztosítja, de óvja a bőrt a korai öregedés látható jeleitől is, és jótékonyan hat az egészségre.
Cukros üdítők helyett: erjesztett gyömbérital egyszerűen
10 perces diétás barackleves - ennél jobb a melegben nem kell!
A nyár legízletesebb gyógyító gyümölcse a barack. Ez a rostokban gazdag, lédús csemege tisztítja és méregteleníti az egész testet és rengeteg variációban elkészíthető. Most egy levest készítettünk belőle.
Hűsítő édesség, amit nyáron is ehetsz – így csináld!
Nyáron sem kell lemondanod az édességről, csak okosan válassz! Ez a könnyű, hűsítő finomság pár perc alatt elkészül, tele van friss gyümölccsel, mégis barátságos a diétádhoz – próbáld ki, és élvezd a nyár minden falatját bűntudat nélkül!
15 perces otthoni edzésterv, ha nincs időd semmire
Nincs időd órákig edzeni? Nem gond! Ez a 15 perces otthoni edzésterv tökéletes, ha gyorsan, eszközök nélkül szeretnél formába lendülni. Csak a saját testsúlyodra és egy kis kitartásra lesz szükséged!
5 étel, amit este is nyugodtan ehetsz fogyókúra alatt
Este rád tör az éhség, de nem akarod tönkretenni a diétádat? Nem kell éhezve lefeküdnöd! Mutatunk 5 egyszerű és finom ételt, amit bátran ehetsz este is, ha fogyni szeretnél – bűntudat nélkül.
Életmódváltás 40 felett - Zoltánnak sikerült, neked is fog!
Az életmódváltás ne legyen egy távoli terv, kezdd el most, Zoltán példája alapján! Sosem késő elkezdeni. Mutatjuk hogyan csináld!
Nincs időd edzeni? Íme a trükk, amit bárhol bevethetsz
Nincs időd hosszú edzésekre? Egy orvos szerint már napi néhány perces mozgással is látványos eredményt érhetsz el – ha jól illeszted be a napirendedbe.

Ajánlataink