A funkcionális tréning sosem fog kimenni a divatból! Ez a természetes mozgásforma felkészít a mindennapi feladatokra, működővé teszi a testet, és sokféle eszköz használható hozzá.

Gyúrjunk a hétköznapokra! – Miért hatékony a funkcionális edzés?

Használjuk a testünket!

A kissé elcsépelt funkcionális szó annyit jelent: működő. A funkcionális, vagy más néven saját testsúlyos edzés ugyanis működővé, minket szolgálóvá teszi a testünket, arra használ hatjuk, amire „ki van találva”, célszerű ugyanis, ha arra „gyúrunk”, amit az életünkben csinálunk. A funkcionális edzés észrevétlenül könnyebbé tesz mindent, például egy idő után nem fog fájni a hátunk, ha a fejünket a kádba hajtva mossuk meg a hajunkat. Az anyukák megtanulhatják helyes technikával felemelni a gyereket, nem lesz gerincsérvük.

 

A funkcionális edzés jótékony hatásai

A saját testsúlyos tréning előkészíti a szervezetünket, az izomzatunkat a mindennapi igénybevételre. Olyan, természetes mozdulatokból álló gyakorlatsor, amelynek köszönhetően hatékonyabban tudjuk végezni a hétköznapi feladatokat.

A saját testsúllyal végzett edzés nemcsak az erőt növeli, de jótékony hatással van az állóképességre, a mobilitásra és az egyensúlyra is.

Arányosak, kidolgozottak, egészségesek, szálkásak leszünk, mivel csak a saját testünket használjuk, mindenünk egyformán fog erősödni. A legfőbb előnye, hogy kíméli és fokozatosan megerősíti az inakat és az ízületeket, csökkenti a fájdalmat. Sok guggolás, kitörés, támaszgyakorlat van benne, ami az ízületi csatlakozási pontoknál erősít. Nagyon jó vázizomzati edzés is, nem sérülékeny, felszíni izomzatot eredményez, hanem a csontokra tapadó izomzatot erősíti meg. A saját testsúlyos gyakorlatok több izomcsoportot is igénybe vesznek, bevonják a munkába és stabilizálják a törzs izmait, és ezzel a központi idegrendszert is stimulálják.

 

Odafigyelve a technikára

Fontos része az is, hogy örömmel végezzük és szellemileg is terheljük magunkat. Komplex edzésprogramot lehet összeállítani olyan gyakorlatokból, amelyekhez nincs szükség speciális felszerelésre, így a funkcionális edzés bárhol végezhető. Az izmok nem tesznek különbséget a súlyzók és a saját testsúly között, csak a terhelést és annak időtartamát érzékelik. Ennél az edzésmódszernél a technika fontosabb, mint az ismétlések száma. Mindaddig, amíg elég kihívást jelent egy gyakorlat, használható az erő növelésére.

Egyszerű eszközök

A funkcionális edzéshez sokféle eszköz használható, az a fontos, hogy ezek engedjenek szabadon mozogni, ne legyenek kötöttek – mint a súlyzós gépek –, hogy teljes mozgásterjedelemben és az egész testre kiterjesztve végezhessük a gyakorlatokat. A leggyakoribb eszközei például a kettlebell, a coreboard, a medicinlabda, a kézi súlyzó, a TRX, a buzogány, a gumiszalag, a kötél, a bosu stb..

 

EZ IS ÉRDEKELHETI:

Hozzászólások

Ezek is érdekelhetnek

Ezek a gyógynövények segíthetnek, ha allergiás vagy
A pollenszezonnal járó szénanátha hónapokig megkeserítheti az érintettek életét: bedugult, kipirosodott orr, gyakori tüsszögés, viszkető szemek… Számukra jó hír, hogy rengeteg olyan növény van, ami enyhíti a szervezet által adott túlzott reakciókat.
Így eddz, ha városban élsz!
Sok városlakó figyeli irigykedve a zöldövezetben, agglomerációban, vidéken lakókat: ők bezzeg mindennap kirándulhatnak, ha akarnak. Pedig a nagyváros is megannyi lehetőséget rejt, felfedezni valót kínál, szóval túracipőt fel, indulhat az urbánus túra!
Hasizom a konyhából: edd laposra a hasad!
Igaz a fitneszalaptörvény: a kockás izmok a konyhában készülnek. Hiába edzünk gyakran, ha az étkezésünkkel szabotáljuk a végeredményt. Együk okosan laposra a hasunkat!
A tavasz diétás kedvence: csőben sült brokkoli (videó)
Elronthatatlan csőben sült brokkoli, amit muszáj kipróbálni és megkóstolni. Nagyon finom egészséges húsmentes étel a mindennapokra.
Durva! Ezért jó, ha sokkal több epret eszel!
Ha eddig még nem voltunk rajongói ennek a pirosló finomságnak, akkor itt az ideje, hogy azzá váljunk! Nemcsak lédús, nyárias és isteni finom, de valóságos szuperélelmiszer is.
Egészséges vagy felejtős a szója? Ezt tudnod kell!
A szója sokáig nem hiányozhatott az egészséges életmódot követők étrendjéből. Az utóbbi években azonban egyre többször jelentek meg olyan hírek, tanulmányok, amelyek cáfolták a szója egészségre gyakorolt jótékony hatásait.
Hasznos gyógynövény: Így használd a pitypangot a diétádhoz
Kevesen tudják, hogy a mezők egyszerű kis virága, a gyermekláncfű ehető növény. Pedig érdemes közelebbről is megismernünk, mert méregtelenítő hatásának köszönhetően rengeteg bajtól megszabadíthat.
Szeretnél igazán hatékonyan edzeni? Ezekre a szabályokra figyelj!
Akár régi, rutinos, akár új edzőtermi látogató vagy, akár gyorsulni, erősödni vagy éppen fogyni szeretnél, a motiváció időnként alábbhagy. Hogy átlendülj a holtponton, vagy, hogy még többet kihozz izzasztó edzéseidből, érdemes pár jó tanácsot megfogadnia. Nem nehéz vagy bonyolult trükkök ezek, azonban jelentősen növelhetik a sportolás hatékonyságát.

Ajánlataink