Alma
Egy közepes darab almában mindössze 95 kalória van, és 4 gramm rostot tartalmaz. Ez viszonylag magas rostmennyiség a kalóriaértékhez képest. Ennek abból a szempontból van jelentősége, hogy ezáltal az alma könnyen és hosszú időre eltelít, kiválóan alkalmas az étkezések közötti éhség csillapítására. Ha almával nassolsz, biztos lehetsz benne, hogy a súlyod nem fog gyarapodni.
Zabpehely
A valódi, natúr zabpehely az egyik legjobb reggeli. Lassan felszívódó szénhidrátokat tartalmaz, így több órán keresztül jóllakottságérzést biztosít, megakadályozza a délelőtti nassolási, falási rohamokat, ezáltal teljesen optimalizálható az ebéd mennyisége is. A zabpehely és a zabkorpa egyaránt kíméli a vércukorszintet is, sokkal egészségesebbek, mint például egy szelet fehér kenyér reggelire. A valódi zabpehely és zabkorpa nem keverendő össze a színes dobozokban árult müzlikkel, pelyhekkel! A legjobb, ha bioboltban vásárolunk natúr változatokat.
Édes magvas-zabpelyhes reggelik, hogy lendületesen induljon a nap
Leves
Egy kutatás szerint azok az emberek, akik a főétkezéseiket egy csésze zöldséglevessel kezdik, 20 százalékkal kevesebbet fogyasztanak a második fogásból, mint azok, akik kihagyják a leveses előételt. Ebédre egy csésze zöldségleves – tészta, csipetke, rántás, habarás nélkül – kellemesen eltelíti a gyomrot, remek folyadékforrás, a zöldségeknek köszönhetően tele vitaminnal. Valóban sokkal kevesebbet fogunk kívánni a második fogásból. Így könnyebben tarthatjuk magunkat a diétánkhoz, hiszen egy leves után sokkal laktatóbb a saláta, mint pusztán éhgyomorra.
Egészséges desszertek
A szervezetnek időnként szüksége van egy kis édességre. Nem mintha a cukor fogyasztása hasznos lenne a fogyókúrában, egyszerűen arról van szó, hogy ha teljesen eltiltjuk magunkat az édes ételektől, egy idő után csak ezekre fogunk gondolni. Hetente néhány alkalommal 1-2 kocka magas kakaótartalmú csoki, egy kis túró rudi vagy egy kis adag házi készítésű desszert beleférhet a súlycsökkentő étrendbe is.
3 édesség, amit fogyni vágyóként is nyugodtan ehetünk
Gombafélék
A gombafélék lehetnének a diétás étrendek legnagyobb csodái. Ha például megeszünk két-három nagyobb fej gombát párolva vagy grillezve, az éppen annyira laktat, mintha egy szelet – méretre, mennyiségre, ránézésre azonos – sült húst fogyasztanánk el. A gomba azonban nagyon kis kalóriatartalommal rendelkezik, így ugyanakkora mennyiséggel, ám jóval kevesebb energiabevitellel lakhatunk jól. A gombafélék ráadásul nagyon egészségesek is!
Tojás
Ha valaki tojást reggelizik, kétszer annyi ideig lehet jóllakott, mintha ugyanazt a kalóriamennyiséget mondjuk egy zsemlével vagy egy szelet kenyérrel vitt volna be a szervezetébe. Reggelire egy tojás sok zöldséggel, salátával nagyon egészséges fogás, hatása pedig sokáig kitart.
Paradicsomlé egy kevés erőssel
Ha étkezés előtt fél órával megiszunk egy pohár paradicsomlevet pár csepp tabascóval vagy egy csipetnyi csípős pirospaprikával, az olyan erőteljes teltségérzetet okoz, hogy a főfogásból kevesebbet kívánunk majd enni. A paradicsomlének – főleg a házinak – nagyon alacsony a kalóriatartalma, ennek ellenére nagyon egészséges. Az erős paprika serkenti az anyagcserét és a szervezet zsírégetési folyamatait.
Ezért érdemes minden nap paradicsomot enni!
Mandula
Rágjunk, rágjunk, és űzzük el az éhséget! A mandulában az a jó, hogy sokáig lehet rágcsáni, nem lehet csak úgy félig megrágott állapotban lenyelni. Szemenként fogyasszuk. Nagyon jó kis délutáni nass, amikor az agynak energiára van szüksége, hogy a nap hátralévő részében erőre kapjon. A mandula illóolajai ráadásként olyan hormonokat szabadítanak fel, amelyek jóllakottságérzést okoznak, így remek módja a vacsora idejéig beköszöntő éhség elűzésének.